Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Fiat-Chrysler z poważnymi zarzutami

Data publikacji: Autor: (mm) / Associated Press/x-news

Fot. Jeep Podległa rządowi USA Agencja Ochrony Środowiska postawiła poważne zarzuty koncernowi Fiat-Chrysler. O co oskarża motoryzacyjnego giganta?

Fiat Chrysler podejrzany jest o fałszowanie pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach. Problem ten dotyczy ponad 100 tys. samochodów z silnikami Diesla. Dokładnie chodzi o sterujące pracą układu wydechowego oprogramowanie, którego koncern nie ujawnił. W ten sposób miał złamać ustawy o ochronie środowiska naturalnego.

Problem ma dotyczyć m.in. wyprodukowanych w latach 2014-2016 egzemplarzy Jeepa Grand Cherokee oraz Dodge'a Ram 1500 z silnikami Diesla o pojemności 3 litrów.

Redakcja poleca:

Jak eksploatować auto z filtrem cząstek stałych?
Ulubione auta Polaków w 2016 roku
Fotoradarowe rekordy

Jeśli zarzuty się potwierdzą, kara może wynieść nawet pond 44 tys. dolarów dolarów za każde wprowadzone na rynek auto, które nie spełnia wymogów homologacji. Fiat Chrysler Automobiles wyraził ubolewanie, że "EPA zdecydowała się wystosować zawiadomienie o naruszeniu przepisów". Zaznacza, że od dawna stara się wyjaśnić stosowane rozwiązania przedstawicielom Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska.

Dyrektor Generalny koncernu Sergio Marchionne uważa, że powinno dość do rozmów w tej sprawie. Stanowczo twierdzi, że to bzdury i sprawa polityczna - powiedziała analityk Autotrader Michelle Krebs.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości