Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36832 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Fiat Doblo nagrodzony na Ukrainie

Data publikacji: Autor: (ip)

Fiat Doblò XL , Fot: Fiat Fiat Doblò zdobył prestiżową nagrodę „UKRAINE AUTOTRADING AWARDS 2012", przyznaną przez Czytelników ukraińskich pism branżowych. Uroczystość wręczenia odbyła się w obecności dyrektorów wszystkich uczestniczących w przedsięwzięciu mediów oraz oficjalnego importera, firmy Martorelli S.p.A., która nagrodę tę odebrała.

Będąc liderem w segmencie już od 2010 roku, Fiat Doblò zamknął 2012 rok kolejnym wzrostem: w stosunku do 2011, ilość Fiat Doblò XL , Fot: Fiatzarejestrowanych samochodów dostawczych Fiat Professional wzrosła o 31,9%, a udział w segmencie zwiększył się z 24,6% do 33,7% - czyli jeden na trzech ukraińskich klientów wybiera Fiata Doblò. To właśnie wyjątkowe wyniki sprzedaży zdecydowanie przyczyniły się do objęcia przez Fiat Professional niepodważalnej pozycji lidera w branży samochodów dostawczych sprzedanych na Ukrainie, przy udziale w rynku wynoszącym 18,7%.

U podstaw sukcesu handlowego i uznania prasy branżowej leży fakt, który zaważył na zwycięstwie modelu Doblò Cargo: jest to pierwszy i jedyny samochód w swojej kategorii, który zdecydowanie „porzucił" koncepcję „car derived". W zasadzie już od samej fazy projektowej, został obmyślony jako samochód dostawczy pod każdym względem, nie jako zwyczajna furgonetka, ale prawdziwy LCV z możliwością zastosowania różnego rodzaju wyposażenia i dostosowania się do różnego rodzaju pracy.

Fiat Doblò XL , Fot: FiatSpośród ostatnich nowości modelu wyróżniają się wersje „XL" i „Work Up", które wzbogacają największą gamę segmentu o ponad 500 dostępnych rozwiązań, łącząc ze sobą nadwozia, drzwi i wersje silnikowe. Na przykład Doblò Cargo „XL" umożliwia wygodniejszy dostęp do części bagażowej, dzięki wysokim na 1455 mm drzwiom tylnym i wysokiej na 1550 mm wnęce bagażowej. Ponadto, dzięki (2-wahaczowemu) tylnemu zawieszeniu tylnemu bi-link, samochód jest w stanie zapewnić ładowność do 1000 kg (z kierowcą). Pomimo, że wykazuje zalety typowe dla segmentów samochodów wyższej klasy, w tym objętość 5 m3 (5,4 m3 przy złożonym fotelu pasażera), nowy Doblò Cargo XL okazuje się samochodem ukierunkowanym na redukcję spalania paliwa i poszanowanie dla środowiska.

Doblò Work Up to pierwszy „light truck" w segmencie w całości zbudowany przez producenta. Dzięki powierzchni ładunkowej 4 m2, ładowności do 1.000 kg, ruchomym stopniom oraz wielu rozwiązaniom praktycznym (schowek na narzędzia, uchwyty mocujące, słupki do mocowania długich przedmiotów, podest, itp.), Doblò Work Up jest dobrą propozycją dla branży rolniczej, budowlanej, firm zajmujących się usługami remontowymi i utrzymaniem zieleni miejskiej, jak również transportem stolarki okiennej i szyb.

Fiat Doblò XL , Fot: Fiat

Fiat Doblò XL , Fot: Fiat

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Fiat Doblo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Fiat Doblo opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Fiat Doblo Cena

Części dla marki Fiat

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

806 zł