Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38368 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Fiat i Chrysler przyjmują nowe logo

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Fiat Po okresie współistnienia dwóch logo marek umieszczonych obok siebie Fiat i Chrysler podjęły decyzję o stworzeniu nowego, wspólnego logotypu.

Projekt logotypu stworzony przez RobilantAssociati wychodzi od określenia odrębnej koncepcji strategicznej, w oparciu o którą Fot: Fiattworzona jest nazwa, logo, „housestyle" i cała identyfikacja firmy, która charakteryzuje się siłą ekspresji i oddziaływania na wyobraźnię swoimi kształtami.

Trzy litery z logo marki ułożone są w geometryczną formę inspirowaną najważniejszymi kształtami wykorzystywanymi przy projektowaniu samochodów: litera F, utworzona z kwadratu, symbolizuje konkretność i solidność; C, które stworzone zostało z okręgu, reprezentuje koło i ruch, symbolizując harmonię i ciągłość; wreszcie A, pochodzące od trójkąta, znamionuje energię i ciągły stan rozwoju.

Użycie skrótu pomaga rozluźnić związki z przeszłością bez odcinania się od korzeni, a jednocześnie odzwierciedla globalny zasięg działalności grupy. Łatwa do zrozumienia, wymówienia i zapamiętania nazwa ta pasuje do nowoczesnego, międzynarodowego rynku.

Fiat i Chrysler rozpocznie stosowanie nowego logo najszybciej, jak to będzie możliwe i z pewnością przed zakończeniem procesu reorganizacji nowej Firmy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bryan (gość)

    Takie logo moim zdaniem zwłaszcza dlaEuropejczyków spowoduje w pewnym stopniu jakby skalowanie tradycyjnego logo firmy.Odnoszę wrażenie niechybny odwrót plecami doFIATA. chcą"spółkować"z Jankesami to ich decyzyjny wybór,ale niech pamiętają,ostateczny wybór należy do nabywców.Ponoć dealerzy w Polsce nie idzie to im w smak i co ciekawe mechanicy nie chcą w tym kierunku dokształcać zawodowo de facto nie raz po kryjomu nie raz za własne pieniądze zdobywają serwiso-wiedzę u innych producentów aut by przejść do innych marek zapewniających racje bytu i to nie koniecznie w Polsce.Rotacja nieunikniona i mam wrażenie iż wASOpozostaną mniej kwalifikowani czy praktykanc.iDzieje się podobno u niektórychASOnp.Ford,Chevrolet jak zaobserwowałem.Na ogół wiadomo iżDOBRYmechanik woli być niezależny lub/i na swoim.Słyszałem pogłoski iżKEchce zlikwidowaćASOi tym sposobem uzdrowić konkurencję i dany producent bez szemrania musi udostępnić dokumentację pojazdu bez opłat chętnemu warsztatowi zastępującemuASO.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chrysler zdjęcia

Chrysler dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Fiat dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Chrysler Cena

Części dla marki Chrysler

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

856 zł