Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36358 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Fiat liderem produkcji aut w Polsce

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Fiat Fiat Auto Poland S.A., największa ze spółek Grupy Fiata w Polsce, wyprodukowała w ubiegłym roku w zakładzie w Tychach 348 503 samochody.

Fot. FiatPoziom ten stawia Fiat Auto Poland na pierwszym miejscu wśród producentów samochodów w Polsce. Jest to również największa fabryka w Grupie Fiata w Europie. W ostatnich pięciu latach w tyskim zakładzie Fiata została uruchomiona produkcja czterech nowych modeli samochodów: Fiat 500, Abarth 500, Ford Ka i Lancia Ypsilon.

Zakład w Tychach zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym (szczyci się certyfikatem SILVER LEVEL i posiada prawo do prestiżowego tytułu przedsiębiorstw „World Class Manufacturing", tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej - otrzymanym od zagranicznych audytorów).

Po zakończeniu procesu restrukturyzacji, Spółka pozostanie jednym z największych pracodawców w regionie z zatrudnieniem na poziomie ok. 3400 pracowników.

W 2012 roku wyprodukowano:

Fiat 500 - 144 089 szt.
Fiat Panda - 94 002 szt.
Lancia Ypsilon - 48 524 szt.
Abarth 500 - 7 275 szt.

Eksport stanowił 98,2 proc. wyprodukowanych w 2012 roku samochodów marki Fiat, Abarth, Lancia, tj. 288 626 szt. trafiło na rynki 65 krajów świata, m.in. do:

1. Włochy 139 308 szt.
2. Anglia 38 253 szt.
3. Niemcy 27 030 szt.
4. Francja 22 920 szt.
5. Hiszpania 9 487 szt.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ondraszek

    Classic - był chętniej sprzedawany we Włoszech niż nowy model - spora różnica w cenie. Ka - podobno mają wycofać. Obniżanie produkcji w najlepszym zakładzie jest po prostu irracjonalne. Szkoda, że taka Toyota montuje tylko silniki, albo, że VW nie produkuje jakiejś osobówki w Polsce. Konkretne firmy i z głową zarządzane. Niemcy dostali wyróżnienie Ethic in Business Award. Toyota pokryje straty za usterkę, której nie było (to jest numer).

  • Race&Rally (gość)

    Fiat musiał wycofać z produkcji starą Pandę bo różnica w cenie do nowej była tak duża że ludzie przychodzili do salonów, oglądali nową Pandę a kupowali starą ;-) do tego cennik Fiata zniszczył Volkswagen który na starcie zaproponował tańszego VW Up!

  • alan2

    Można śmiało powiedzieć że Fiat był liderem, Włosi nas wykończyli a teraz nawet sami mają problemy, Opel też ma problemy ale w Polsce widzi potencjał podobnie jak VW który w Polsce produkuje Caddy a które jest jednym z liderów sprzedaży w swojej klasie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Fiat zdjęcia

Fiat dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Fiat Cena

Części dla marki Fiat

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

806 zł