Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38171 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody użytkowe

Fiat. Model Talento z nowościami

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Fiat Fiat zmodernizował dostawczy model Talento. M.in. wprowadzono nowy 2-litrowy silnik Euro6d-Temp oraz zaktualizowano funkcje w kabinie, w tym 7-calowy system informacyjno-rozrywkowy Touch-Radio Nav.

W Talento na 2020 r. wprowadzono nowy 2-litrowy silnik EcoJet z technologią Start & Stop, który zapewnia lepszą oszczędność paliwa, zmniejszoną emisję CO2 oraz lepszą moc i moment obrotowy niż poprzedni silnik o pojemności 1,6 litra. Jednostka jest dostępny w trzech zakresach mocy: 120 KM, 145 KM i 170 KM.

Silnik jest wyposażony w turbosprężarkę o zmiennej geometrii, zapewniającą płynniejszą pracę przy niskich prędkościach, a dzięki elektronicznemu sterowaniu nowa turbosprężarka może dostosować dynamikę płynów do prędkości obrotowej silnika i stylu jazdy. Te nowe silniki wykorzystują technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) w celu zmniejszenia emisji tlenku azotu (NOx) poprzez wstrzyknięcie roztworu AdBlue® do spalin.

Redakcja poleca: Kosztowna pułapka w którą wpada wielu kierujących

Auto wyposażono w nowe radio DAB z Bluetooth w standardzie w modelach bazowych i SX, podczas gdy wersje Tecnico i Sportivo są teraz wyposażone w nowy 7-calowy Touch-Radio Nav z aplikacjami Apple CarPlay i Android AutoTM.

Fiat Talento dostępny jest jako furgon z niskim lub wysokim dachem, jako kabina załogi i kabina platformowa. Pojazd oferowany jest w dwóch długościach nadwozia i dwóch różnych rozstawach osi. W wersji furgon ładownia ma pojemność od 5,2 do 8,6 metrów sześciennych, zaś maksymalna ładowność może osiągnąć 1258 kg.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Fiat Talento dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Części dla marki Fiat

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

806 zł