Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39058 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Fiat Tipo kolejny raz numerem jeden

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Fiat Fiat Tipo we wrześniu zajął pierwsze miejsce w rankingu samochodów kupowanych przez klientów indywidualnych w Polsce.

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, co miesiąc publikuje listę Top 50 nowych samochodów osobowych, które najczęściej rejestrują w kraju klienci indywidualni. Bazuje ona na danych pochodzących z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK. Według najnowszego rankingu we wrześniu br. Polacy zarejestrowali łącznie 501 egzemplarzy Fiata Tipo, co dało modelowi pierwsze miejsce na podium.

Redakcja poleca:

Badania techniczne auta. Kierowców czekają zmiany
Nowy sposób złodziei na kradzież auta w 6 sekund
Co z OC i AC przy sprzedaży auta?

Zobacz także: Ateca - testujemy crossovera Seata


Jak sprawdza się Hyundai i30?

- Nie spoczywamy na laurach i, chcąc rozwijać sprzedaż Tipo w kraju, już teraz uruchomiliśmy wyprzedaż i zaoferowaliśmy nowe promocje, dzięki którym nowy Tipo można kupić już od 43 900 zł. Ciesząc się z sukcesu w sprzedaży dla klientów indywidualnych, nie zapominamy oczywiście o ofercie dla firm i we współpracy z FCA-Group Bank Polska S.A. i FCA Leasing Polska Sp. z o.o. przygotowaliśmy dla nich atrakcyjną ofertę leasingową" - zaznacza Rafał Grzanecki, country manager Fiat & Abarth

Wprowadzony do sprzedaży w zeszłym roku rodzinny Tipo to bestsellerowy model w gamie Fiata, oferujący w swojej klasie największą przestrzeń w kabinie i bagażową. Ten nowoczesny i funkcjonalny kompakt zdążył już zdobyć tytuł „Autobest" w kategorii „Best Buy Car 2016", oznaczający najlepszą ofertę dla większości europejskich klientów w 2016 roku, i doczekać się trzech wersji nadwozia - Tipo sedan, hatchback i Station Wagon. Są one dostępne w trzech wygodnych wersjach wyposażenia „Pop", „Easy" i „Lounge", z długą listą standardowych funkcji, oraz z pięcioma jednostkami napędowymi do wyboru, z trzema różnymi typami zasilania i również z trzema rodzajami przekładniami. W ostatnich tygodniach do rodziny Tipo dołączyły sportowe wersje S-Design przeznaczone dla aktywnych kierowców, poszukujących stylu i wyjątkowego charakteru auta. Od września br. wszystkie wersje Tipo są już też dostępne z fabryczną instalacją LPG.

Ranking TOP 10 rejestracji samochodów osobowych w Polsce*
(wrzesień 2017 - klienci indywidualni)

1.    Fiat Tipo

501 szt.

2.   Opel Astra     

439

3.   Skoda Fabia  

437

4.   Toyota Yaris             

356

5.   Skoda Octavia          

277

6.   Hyundai Tucson

247

7.   Opel Corsa    

241

8.   Dacia Duster 

237

9.   Kia Rio           

228

10. Renault Clio   

207

*- żródło: samar.pl na podstawie danych CEPiK

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Fiat Tipo zdjęcia

Fiat Tipo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Fiat Tipo opinie

Oceń swoje auto

Fiat Tipo Cena