Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Fiat. W Tychach będzie produkowany nowy model?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Arkadiusz Lawrywianiec

Nie tak dawno pojawiały się pogłoski o czarnych chmurach, które zbiorą się nad zakładem w Tychach, jeśli produkcja Fiata 500 dobiegnie końca. Teraz z Włoch płyną bardziej optymistyczne wieści.

Szefostwo grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) spotkało sie z reprezentacją związków zawodowych. Podczas spotkania Mike Manley, prezes FCA i Pietro Gorlier, dyrektor operacyjny regionu obejmującego m.in. Europę regionu EMEA  przedstawili plany na przyszłość dotyczące zakładów produkcyjnych. Wynikają one ze strategii na lata 2018-2022 przedstawionej w czerwcu przez zmarłego pod koniec lipca Sergio Marchionne.

Włoski zarząd firmy ma sprecyzowane plany dotyczące tyskiej fabryki, i nie jest to jej zamknięcie.
 
– Zakład w Polsce jest dla nas bardzo ważny. To właśnie tam są produkowane tak istotne dla FCA modele, jak Fiat 500 i Lancia Ypsilon. Na pewno w Tychach ulokujemy produkcję nowych modeli, pracujemy nad tym - wskazał Pietro Gorliera. Dodaje, że teoretycznie produkcja Fiata Pandy mogłaby wrócić do Polski, jak mówiło się o tym wcześniej, ale nie w tej chwili. - Myślę, że mamy też inne modele samochodów, które prawdopodobnie mogłaby produkować fabryka FCA w Polsce - podkreślił dyrektor operacyjny.
 
 
Grupa FCA planuje wprowadzić 13 nowych lub odświeżonych aut w latach 2019-2021. Chce też uruchomić produkcję silników z zastosowaniem technologii hybrydowej i elektrycznej.

Zobacz także: Testujemy Mazdę 6 z silnikiem benzynowym SKyActiv-G 2.0 165 KM
Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Paweł (gość)

  Jak będą jakieś konkrety to napiszcie obecnie nie ma żadnych planów ani nowych modeli pracownicy uciekają drzwiami i oknami z tego zakładu a dyrekcja nie robi NIC aby coś zmienić a stawki godzinowe od czterech lat się nie zmieniają więc za rok lub dwa zamkną zakład lub sprzedadzą.

 • Seicento (gość)

  Jakaś hybryda by się przydała. No i więcej aut z bardziej zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa (typu automatyczne hamowanie przed pieszym).

 • Gienek (gość)

  Zakład w Polsce jest Bardzo Ważny....Tam w Tychach za 400 Euro / mc pracownik składa 4 razy więcej niż Włoch za 2000 Euro. ....... I to jest wyjaśnienie dlaczego produkcja odbywa się w Polsce.

 • Edek (gość)

  Fiata w Polsce może uratować jedynie produkcja tanich samochodów klasy seicento, na które byłby olbrzymi popyt. Tylko z czego je produkować? Jest potrzebny mały i tani, ale nowoczesny silnik, którego Fiat nie ma. 1.2 jest za duży i za drogi, trzeba powrócić do mniejszych silników, nawet dwucylindrowych, ale tanich, nie takich jak obecny TA. Fiat wyprodukuje auto za 20 tys., to "stanie na nogi". W Europie Środkowej mieszkają biedni ludzie, w Polsce są miliony emerytów i studentów.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości