Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Film z pierwszych jazd Porsche 918 Spyder

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: worldcarfans.com

Fot. Porsche Christian Gebhardt z niemieckiego magazynu Sport Auto jest pierwszym z dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy mieli okazję sprawdzić na torze Nardo prototyp Porsche 918 Spyder. Zamieścił on w internecie film z jazd tym hybrydowym autem.
Fot. Porsche Na widocznym poniżej filmie, możemy zobaczyć zarówno prace inżynierów przygotowujących podwozie auta oraz ujęcia prezentujące prototypowe 918 Spyder podczas jazdy zarówno w trybie elektrycznym, jak i wykorzystującym silnik spalinowy.

Przypomnijmy, że ten hybrydowy samochód niemieckiego producenta będzie napędzany przez 4.6-litrowy motor V8 o mocy 570 KM, który będzie współpracował z dwoma silnikami elektrycznymi. Pierwszy z nich, generujący 121 KM zostanie umieszczony na przedniej osi, podczas gdy 107-konna jednostka będzie zintegrowana ze skrzynią biegów o siedmiu przełożeniach. Fot. Porsche Łączna moc całego układu będzie wynosiła ok. 770 KM, zaś maksymalny moment obrotowy 948 Nm.

Zdaniem Porsche, pozwala to na osiągnięcie 100 km/h w czasie niższym niż 3 sekundy, zaś prędkość maksymalna wynosi 325 km/h. Tak dobre osiągi, auto zawdzięcza m.in. karbonowej konstrukcji nadwozia, która waży zaledwie 220 kg. Masa całego pojazdu nie przekracza 1700 kilogramów.


Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości