Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Finał Driftingowych Mistrzostw Polski 2011. Zobacz zdjęcia

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Finał Driftingowych Mistrzostw Polski 2011. Zobacz zdjęcia Słoneczna pogoda, tłumy kibiców i zapach spalonej gumy towarzyszyły najlepszym drifterom w Polsce w walce o mistrzostwo kraju.

Najlepsi specjaliści od szybkiej jazdy bokiem spotkali się w ostatni weekend na torze w Poznaniu podczas V rundy N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 oraz Driftingowej Bitwie Narodów.

Zobacz zdjęcia z V rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na torze Poznań

Zawodnicy walczyli w systemie pucharowym pod bacznym okiem sędziów. Przyznają oni punkty za szybkość i tor jazdy, kąt wychylenia auta oraz dystans między zawodnikami. Walka o miejsca w klasyfikacji generalnej toczyła się do ostatnich biegów, więc zawodnicy nie oszczędzali swoich maszyn.

Blisko 600-konne potwory traciły kolejne elementy body kitu i lądowały na poboczu po efektownych spinach. Oprócz rodzimych zawodników, na torze podziwiać można było także popisy kierowców z 13 krajów: między innymi z Danii, Belgii, Litwy, Ukrainy, Rosji i Słowacji. Najlepszych ośmiu z nich zmierzyło się z ósemką z Polski w ramach Driftingowej Bitwy Narodów.

Dla fanów driftingu zgromadzonych na trybunach toru organizatorzy przygotowali wiele wysokooktanowych atrakcji. Tradycyjnie można było obejrzeć park maszyn, zebrać autografy kierowców oraz przejechać się z nimi podczas rundy Drift-Taxi. Dodatkowo, można było zobaczyć w akcji monster trucka miażdżacego osobówki, driftujący ciągnik siodłowy i Forda Transita z 400-konnym silnikiem pochodzącym z BMW M5 oraz popisy akrobatyczne na motocyklu.

V rundę na Torze Poznań wygrał Piotr Jankowski z teamu Drifters.pl w Nissanie 200SX s13 przed Pawłem Trelą w Nissanie 200SX i Grzegorzem Hypkim w BMW E30P.

Zobacz zdjęcia z V rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na torze Poznań

W klasyfikacji generalnej DMP 2011 pierwsze miejsce zajął Paweł Trela, drugie miejsce przypadło Piotrowi Jankowskiemu, a trzecie Grzegorzowi Hypkiemu.

Walkę w międzynarodowej Driftingowej Bitwie Narodów zdominowali drifterzy z Polski zajmując wszystkie trzy miejsca na podium. Złoto wywalczył Marcin Mospinek, srebro – Paweł Trela, a brąz Piotr Więcek. W klasyfikacji narodów Polska wyprzedziła Ukrainę i Łotwę.

To juz ostatnia runda w tym sezonie. Na kolejne popisy drifterów fani będą musieli poczekać do przyszłego roku.

Serwis regiomoto.pl był patronem medialnym N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011

Bartosz Kaczmarek

Finał Driftingowych Mistrzostw Polski 2011. Zobacz zdjęcia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Finał Driftingowych Mistrzostw Polski 2011. Zobacz zdjęcia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości