Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38649 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Finał konkursu "Wygraj Toyotę Yaris Hybrid"

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Toyota W miniony weekend, 6 października, odbył się finał konkursu „Wygraj nową hybrydową Toyotę Yaris”. Po czterech miesiącach etapów regionalnych, 55 finalistów spotkało się na lotnisku w Sochaczewie, gdzie rozegrała się ostateczna rywalizacja. Zwycięzcą nowej Toyoty Yaris z napędem hybrydowym został Adam Rymarczuk, który uzyskał zużycie paliwa na poziomie 0.9 l/100 km.

Fot. ToyotaOd 1 czerwca do 30 września w stacjach dilerskich w Polsce rozgrywane były lokalne etapy konkursu. Podczas jazdy próbnej hybrydową Toyotą Yaris, uczestnicy rywalizowali o jak najniższe zużycie paliwa. W całej sieci Toyoty w konkursie wykonano aż 1678 jazd testowych.

Konkurencja finałowa odbyła się na torze Akademii Jazdy Toyota. Każdy z zawodników miał do pokonania identyczną trasę z takimi samymi zadaniami. Odcinek został skonfigurowany tak, aby odzwierciedlał jazdę w mieście. W nieregularnych odstępach wyznaczono sześć miejsc, w których każdy zawodnik musiał zatrzymać samochód i ruszyć ponownie - tak, jak na skrzyżowaniu. O wynikach konkursu decydowało możliwie najniższe zużycie paliwa. Kryterium dodatkowym był czas przejazdu.

Fot. ToyotaZwycięzcą został Adam Rymarczuk, uzyskując zużycie paliwa na poziomie 0.9 l/100 km, w czasie 13 min 15 sek. Na drugim miejscu ex aequo znaleźli się Piotr Bąk (0,9 l/100 km ; czas 19 min 51 sek) i Michał Maj (1,0 l/100 km ; czas 11 min 42 sek).

- „w konkursie nie można było się po prostu toczyć. Samochód ma służyć do swoich zadań, stosowałem więc normalną jazdę, tak jak codziennie jeżdżę do pracy, oszczędnie po prostu. To była moja trzecia przejażdżka samochodem hybrydowym. Wcześniej byłem w salonie Toyoty na jeździe próbnej Priusem, potem startowałem w konkursie Toyotą Yaris, i trzeci raz miał miejsce już na finale konkursu” - powiedział zwycięzca, Adam Rymarczuk.

Fot. Toyota

Fot. Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Yaris zdjęcia

Toyota Yaris dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Yaris Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł