Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Finał na krajowej "6” w Koszalinie coraz bliżej

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Finał na krajowej "6” w Koszalinie coraz bliżej Na dzisiaj wykonawca ronda im. kardynała Jeża w Koszalinie zapowiedział, że kończy malowanie i ustawianie znaków. Na poprawkę wciąż natomiast czeka ul. Gdańska.

Rondo – zgodnie z nowymi ustaleniami między wykonawcą (to firma Infrabud) a Zarządem Dróg Miejskich miało być gotowe do połowy maja. Można powiedzieć, że jutro wybije godzina zero – co w związku z tym?

– Wykonawca zapowiedział na poniedziałek dokończenie oznakowania ronda i będzie ono już gotowe do użytkowania – mówi Robert Grabowski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Koszalinie. Z tym, że inwestycja musi być jeszcze odebrana przez ZDM, ale to nie przeszkadza kierowcom, by korzystać z tego odcinka.

– Dobrze, że w końcu pojawią się na rondzie wymalowane pasy i kierunki jazdy. Dzięki temu kierowcy przestaną jeździć po partyzancku, a tak się działo do tej pory – tam każdy jeździł, jak chciał – komentuje Jan Dobropolski, kierowca z Koszalina. Niewykluczone natomiast, że w związku z końcowym malowaniem, na rondzie pojawią się znowu utrudnienia w ruchu. Te jednak nie powinny potrwać zbyt długo.

Jak już pisaliśmy, na rondzie im. kardynała Jeża nie będzie już sygnalizatorów świetlnych, a kierowcy będą musieli się stosować do strzałek namalowanych na jezdni i wskazujących kierunek jazdy. Dla kierowców chcących skręcić w prawo są przygotowane osobne pasy.

Dla pieszych też już nie ma świateł – podczas przechodzenia po pasach muszą zdążyć przed nadjeżdżającymi autami; pomocne dla nich mają być przygotowane wysepki rozdzielające pasy. Mniej optymistycznie wygląda natomiast sprawa zakończenia inwestycji na ul. Gdańskiej. Jak już pisaliśmy, w styczniu, gdy upływał termin wykonania, droga została odebrana przez miasto.

Tłumaczono wtedy, że choć robota wymaga poprawienia, to nie ma podstaw, by wyremontowanego odcinka nie odbierać. Wtedy to od razu wykonawcy, czyli firmie Strabag, wskazano, co wymaga poprawki – według miejskich drogowców w kilku miejscach należy położyć nowe dywaniki, z uwagi na nierówności na asfalcie. Do tej pory jednak firma nie weszła na plac budowy. Co więcej, trwa spór co do zakresu robót. – Wykonawca nie chce się zgodzić na zakres robót, jak wskazało miasto – mówi Robert Grabowski.

Oby ten spór nie trwał do wakacji, gdy ruch na ul. Gdańskiej będzie jeszcze większy niż obecnie – wówczas wszelkie prace będą blokowały przejazd.

autor: Marzena Sutryk / gk24.pl

Finał na krajowej "6” w Koszalinie coraz bliżej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Finał na krajowej "6” w Koszalinie coraz bliżej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości