Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Flota odpowiednio przygotowana na zimę

Data publikacji: Autor: Materiał informacyjny

FLOTA ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANA NA ZIMĘ GPS monitoring sprawdza się przez cały rok. O ile latem warunki atmosferyczne nie są przeszkodą do wykonywania pracy w terenie, to wraz z nadejściem zimy, dochodzą utrudnienia. Z uroków tego czasu na pewno możemy wykluczyć poślizg, kolizję lub awarię. Jak wtedy sprawdza się zarządzanie flotą pojazdów?

W okresie od grudnia do lutego, poruszania się po drogach bywa ekstremalne. Śnieg i mróz, potrafią sparaliżować nie tylko ruch na drodze, ale także samochód, który jako narzędzie pracy, bezpośrednio wpływa na realizację zleceń. Oto kilka przykładów, kiedy GPS monitoring IKOL praktycznie ochroni Twój pojazd.

PROBLEM Z AKUMULATOREM

Przy niskich temperaturach pojemność akumulatora może spaść o 30%. Napięcie akumulatora przy wyłączonym silniku powinno wynosić nie mniej niż 12.5V. Przy włączonym silniku prawidłowe napięcie wynosi między 13.9V a 14.4V. Korzystając z monitoringu GPS IKOL, lokalizator od razu wysyła alert o niskim napięciu głównego zasilania.

DOBRE PRAKTYKI ZIMĄ

Śnieg i słaba widoczność utrudniają podróże. Dzięki możliwości monitorowania pojazdu w czasie rzeczywistym, możesz analizować dane dotyczące prędkości i zachowań na drodze. W przypadku gwałtownych ruchów za kierownicą, które zwiększają ryzyko kolizji, twoim asystentem będzie alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu. To powiadomienie podczas jazdy na oblodzonej drodze, jest nieocenione w przypadku transportu delikatnych towarów.

 

 

ZAPLANUJ TRASY

Dla kierowców w drodze, warto ustalić optymalne trasy przejazdów i tak rozłożyć punkty spotkań u klientów, aby zapewnić im możliwie szybki i bezpieczny przejazd. GPS monitoring jest narzędziem, które daje bardzo praktyczne rozwiązania. W IKOL tworzysz podręczną bazę klientów/punktów, która świetnie się sprawdza przy procesach mobilnej sprzedaży. Trasy i punkty można modyfikować według potrzeb.

DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PRACOWNIKÓW

Każda flota musi być przygotowana na zimę. Nawet krótka podróż służbowa wymaga rozwagi i umiejętności, w sytuacji utraty przyczepności do podłoża pokrytego warstwą lodu i śniegu. Liczy się technika i przygotowanie pojazdu do zimy. Koszty poniesione w wyniku uszkodzenia pojazdu lub awarii, to wyższe składki ubezpieczeniowe i problem z przestojami w pracy. Analizuj więc zachowania kierowców i nagradzaj za dobre praktyki. W takich sytuacjach, egzamin zda analiza stylu jazdy kierowcy Ecodriving IKOL.

 

 

NA CO JESZCZE WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Przy ujemnych temperaturach należy często kontrolować ciśnienie w oponach, które w zimie spada. Trzeba też więcej uwagi poświęcić na sprawdzenie hamulców. Na śliskiej i oblodzonej nawierzchni,  siły hamowania powinny rozkładać się równomiernie na wszystkie koła. Co za tym idzie, dobrą praktyką będzie umiejętność przewidywania, dlatego utrzymuj podwójną odległość od samochodu jadącego przed Tobą. To pozwoli Ci na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia. Pamiętaj także o płynie do spryskiwaczy i do chłodnicy, niech one będą zimowe, przystosowane do ujemnych temperatur.

Monitoring GPS floty jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich firm, które zarządzają biznesem zarówno w czasie rzeczywistym, jak i na podstawie analizowanych raportów. W IKOL otrzymujesz raporty tak często, jak potrzebujesz. Czas pracy zimą nie różni się niczym od czasu pracy w innej porze roku, ale warunki na drodze znacząco wpływają na jakość pracy w terenie. Wgląd do czasu pracy oraz rozliczanie przejazdów warto objąć monitoringiem GPS IKOL.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • dam (gość)

    Oczywiście, że całą flotę w firmie trzeba przejrzeć. Bezpieczne auta bezpieczni pracownicy

  • Bolo (gość)

    Bezpieczna flota to nowe auta, u nas szef wymienił wszystkie na auris i teraz jest bezpiecznie niż jakimś starym rzęchem jeździć

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości