Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Flott Cascaders Team, czyli kaskaderskie autorodeo (film)

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Flott Cascaders Team, czyli kaskaderskie autorodeo (film) W czwartek wieczorem na stadionie w Nowinach koło Kielc obył się emocjonujący występ czeskiej grupy kaskaderskiej Flott Cascaders Team.

Ponad dwieście osób zgrmadzonych na trybunach mogło oglądać sceny, jakie na co dzień widujemy jedynie w filmach. Flott Cascaders Team to jedyny tego rodzaju zespół w Europie, podziwiany już przez widzów wielu krajów. Ich wyczyny można zobaczyć w takich produkcjach kinowych jak „Casino Royale” czy „Taxi 3”.

Kaskaderski spektakl rozpoczął się bardzo precyzyjną jazdą autem na dwóch kołach pomiędzy przeszkodami. Kierowca zaprosił też kilka pań z widowni, aby zajęły miejsca pasażerów i przejechały z nim w ten sposób stumetrowy dystans. Dziewczyny wysiadały z samochodu z wypiekami na twarzach.

Publiczność obejrzała też skok przez płonącą obręcz na dach pędzącego ponad 100 kilometrów na godzinę bmw i płonącego kaskadera leżącego na masce samochodu przejeżdżającego przez płonącą ścianę.

Na trybunach rozległ się okrzyk przerażenia, kiedy w jadące z wielką prędkością auto trafił pocisk z wyrzutni rakiet. Nastąpił wielki wybuch, samochód dachował kilka razy prawie wpadając w barierki. Na szczęście rakieta nie była prawdziwa...

Gwoździem programu były skoki na quadach i motocyklach przez ustawione w poprzek rampy auta. Michał Beneš z Czech pokonał w powietrzu aż dziewięć szerokości samochodu, czyli około piętnastu metrów, za co otrzymał gromkie brawa.

Impreza zakończyła się pokazem miażdżenia samochodow przez potężne maszyny typu monster truck. Widowisko tego rodzaju można częściej oglądać tylko w Stanach Zjedoczonych.

 – Mamy nadzieję, że się podobało – powiedział po pokazie Alfréd Šmíd, koordynator grupy Flott Cascaders Team – Na szczęście tym razem nie przeszkodził nam deszcz, dlatego mogliśmy pokazać swoje umiejętności – podsumował.

Michał Kolera
Fot. Michał Kolera

Flott Cascaders Team, czyli kaskaderskie autorodeo (film)
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Flott Cascaders Team, czyli kaskaderskie autorodeo (film)

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości