Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ford Focus Concept na salonie w Pekinie

Data publikacji: Autor: łm

fot. Ford W Pekinie podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego „Auto China 2004” europejska filia Forda zaprezentuje studium nowego Forda Focus Concept.

Ten zupełnie nowy samochód w 4-drzwiowej wersji sedan pokazuje, jak najprawdopodobniej będzie wyglądał Ford Focus.

 

fot. Ford -Prezentowany w Pekinie prototyp nowego 4-drzwiowego Forda Focus Concept wyraźnie pokazuje, czym będziemy chcieli zdobyć względy nowej generacji nabywców samochodów w Chinach. - stwierdził Lewis Booth, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe.

- Chiny i inne państwa regionu Azji i Pacyfiku są dziś motorem światowego wzrostu na rynku samochodowym, zaś samochody osobowe średniej wielkości stanowią największy segment tego rynku. Dlatego też rola, jaką odgrywa europejska filia Forda, ma absolutnie fundamentalne znaczenie dla rozwoju całej naszej firmy. Nowe modele, nad którymi pracujemy obecnie w Europie, powstają od samego początku z myślą o coraz lepszym spełnieniu konkretnych i bardzo specyficznych wymagań tej rosnącej rzeszy wymagających klientów - dodał Lewis Booth.

fot. Ford Nowy 4-drzwiowy prototyp Ford Focus Concept odznacza się elegancją. Został opracowany specjalnie na salon w Pekinie i można w nim znaleźć szereg rozwiązań i pomysłów, które będą dyktowały kształt modeli nowej generacji Forda Focus.

- Pod względem pomysłów i rozwiązań stylistycznych prototyp stanowi, ewolucyjne rozwinięcie Forda Focus – wyjaśnił Chris Bird, dyrektor pionu projektowania i wzornictwa Ford of Europe. – Nowy model stawia także w odpowiednim kontekście Forda Focus C-MAX, który, był prekursorem całej nowej rodziny modeli Forda Focus, wkrótce mającej pojawić się na rynku.

fot. Ford - Czterodrzwiowy prototyp Ford Focus Concept mówi bardzo wiele na temat tego, jak Ford Focus „dojrzewa” nadążając za zmieniającymi się upodobaniami i oczekiwaniami nabywców - dodaje Chris Bird. - To samochód, w którym od razu rozpoznajemy Forda, i co do którego nie ma żadnych wątpliwości, iż jest to Focus. Jednocześnie jest to samochód znacznie unowocześniony i znacznie bardziej wystudiowany.

Światowa premiera europejskiej wersji nowego Forda Focus odbędzie się pod koniec roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości