Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ford Focus i Focus C-Max - tysiąc aut do serwisu

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Ford Focus i Focus C-Max - tysiąc aut do serwisu W Focusach drugiej generacji z powodu wady fabrycznej może dojść do uszkodzenia instalacji elektrycznej. Dlatego ponad tysiąc aut trafi do serwisu.

Przedsiębiorca Ford Polska Sp. z o.o. powiadomił, że samochody Ford Focus i Ford Focus C-Max mogą powodować zagrożenia dla użytkowników.

Testujemy: Ford Focus kombi 1.6 TDCi Trend – auto dla handlowca

Przedsiębiorca poinformował, że w niektórych samochodach Ford Focus i Ford Focus C-Max wyprodukowanych w fabryce w Saarlouis (Belgia) między 19.02.2004 r. a 22.05.2007 r. oraz w fabryce w Valencii (Hiszpania) między 19.02.2004 r. a 31.05.2006 r., istnieje ryzyko powstania korozji na skutek stosowania dużej ilości soli na drogach podczas zimy.

Korozja może rozprzestrzenić się na obwody elektroniczne i spowodować przegrzanie, co z kolei może prowadzić do stopienia izolacji przewodów elektrycznych oraz sąsiednich przewodów i elementów.

Na rynku polskim kampanią naprawczą z tego powodu objęto 1177 pojazdów. Lista numerów VIN w pliku PDF na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Importer ma powiadomić listownie wszystkich właścicieli samochodów Ford Focus i Ford Focus C-Max objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi.

Ford Focus i Focus C-Max - tysiąc aut do serwisu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ford Focus i Focus C-Max - tysiąc aut do serwisu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości