Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36558 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Ford Focus - znów "the best"

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Ford Focus, Fot: Ford Z przeprowadzonych przez Forda analiz liczby nowo zarejestrowanych pojazdów, jakie firma badawcza Polk opublikowała na bazie danych IHS Automotive wynika, że w 2013 roku Ford Focus zachowuje pozycję najlepiej sprzedającego się modelu na świecie.

Informacja ta zbiega się w czasie z premierą nowego Forda Focus w wersji 4-drzwiowej, która odbyła się podczas salonu New Ford Focus, Fot: FordYork International Auto Show 2014.

Liczba rejestracji Forda Focus wzrosła o 8,1 procenta, a w roku 2013 na całym świecie sprzedano 1 097 618 egzemplarzy tego modelu. W 2012 roku wydano klientom łącznie 1 014 965 egzemplarzy Forda Focus, przy czym w ubiegłym roku odnotowano 317 110 rejestracji w Europie - to 29 procent wszystkich nowo zarejestrowanych Fordów Focus. Z danych firmy Polk wynika również, że na rynek chiński trafia obecnie co trzeci Ford Focus sprzedany na całym świecie.

„To niesamowite, że Ford Focus po raz kolejny zdobywa tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu na świecie”, powiedział Jim Farley, wiceprezes Ford Motor Company.

Ford Focus jest produkowany w ośmiu zakładach na czterech kontynentach. Fabryki w Niemczech, USA, Rosji, Chinach, Wietnamie, Tajlandii, Tajwanie oraz Argentynie mogą obecnie wyprodukować rocznie ponad 1,5 miliona sztuk tego modelu w tempie ponad dwóch egzemplarzy na sekundę.Ford Focus pierwszej generacji pojawił się na rynku w 1998 roku, a od tego czasu na całym świecie w ręce klientów trafiło 12 milionów egzemplarzy tego modelu, który już drugi rok z rzędu zajmuje pozycję najlepiej sprzedającego się samochodu na świecie.

Z danych opublikowanych przez firmę Polk wynika również, że Ford Fiesta zajął pozycję najchętniej kupowanego auta segmentu B na świecie, notując 735 299 rejestracji w 2013 roku. W zeszłym roku zarejestrowano łącznie 1 832 917 nowych egzemplarzy Forda Fiesta i Forda Focus, czyli o 4,3% więcej, niż w ubiegłym roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford Focus zdjęcia

Ford Focus dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Ford Focus Cena

Części dla marki Ford

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

656 zł