Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37617 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Ford. Marka stawia na auta elektryczne - ile takich modeli powstanie?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Ford Puma EcoBoost Hybrid. Fot. Ford Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie Ford zaprezentował rodzinę zelektryfikowanych modeli, w tym nową Pumę EcoBoost Hybrid, zupełnie nowego Explorera i Tourneo Custom w wersjach Plug-In Hybrid oraz nowego SUV-a Kugę - pierwszego Forda, oferowanego: z miękką hybrydą, pełną hybrydą oraz w wersji hybrydowej plug-in.

Ford stawia nna kompleksową ofertę zelektryfikowanych pojazdów, które do końca 2022 roku mają pomóc firmie roku zwiększyć sprzedaż, a jej poziom w Europie ma przewyższyć zapotrzebowanie na konwencjonalne modele benzynowe i wysokoprężne.

Ford zakłada, że do końca 2022 roku zelektryfikowane układy napędowe będą stanowić ponad połowę sprzedaży samochodów osobowych marki. Do tego czasu firma spodziewa się również sprzedać 1 milion zelektryfikowanych pojazdów osobowych. Do 2024 roku, firma zamierza wprowadzi na rynek 17 zelektryfikowanych pojazdów, w tym osiem jeszcze w roku 2019.

Zobacz także: Frankfurt 2019, Premiery aut na salonie samochodowym

W pełni zelektryfikowane stoisko Forda we Frankfurcie obejmuje najszerszą jak dotąd gamę pojazdów wyposażonych w napędy wykorzystujące silnik elektryczny, jaką Ford kiedykolwiek zaprezentował:

  • Hybrydowy wariant nowego modelu Kuga, średniej wielkości SUV-a ładowanego z gniazdka, to najbardziej zelektryfikowany pojazd Forda i pierwszy Ford oferowany w wersjach: z miękką hybrydą, pełną hybrydą oraz w hybrydowej plug-in.
  • Nowy, siedmiomiejscowy SUV Explorer z hybrydą Plug-In i nowy, ośmiomiejscowy Tourneo Custom Plug-In Hybrid – oferują możliwość jazdy wyłącznie z napędem elektrycznym, przy jednoczesnym zachowaniu zasięgu jazdy i swobody oferowanej przez tradycyjny silnik spalinowy.
  • Nowy kompaktowy crossover Puma EcoBoost Hybrid, inspirowany SUV-em, wyposażony w tzw. „miękki” napęd hybrydowy (mild-hybrid), umożliwiający zmniejszenie emisji CO2, uzyskanie znacznie niższego zużycia paliwa, a także lepsze przyspieszenie i ogólnie wyższy komfort prowadzenia. Debiut w stylowej wersji Titanium X.
  • Ford Mondeo Hybrid kombi, wyposażony w system rekuperacji i w pełni hybrydowy układ napędu spalinowo-elektrycznego, który oferuje możliwość jazdy w trybie bezemisyjnym i jest alternatywą dla diesla. Producent informuje, że szczególnie dobrze sprawdzi się w mieście, gdzie ruch uliczny wymusza częste zatrzymywanie się.

W 2020 roku ma nastąpić premiera w pełni elektrycznego SUV-a Forda inspirowanego stylistyką Mustanga, zdolnego przejechać z napędem elektrycznym do 600 km na jednym ładowaniu (mierzonych zgodnie z procedurą WLTP), z możliwością szybkiego ładowania.

Ford zapowiedział, że będzie współpracować z sześcioma wiodącymi dostawcami energii w całej Europie, świadcząc usługi instalacji domowych ładowarek (wallboxów) i oferując taryfy zielonej energii klientom jeżdżącym hybrydami plug-in, umożliwiając im prostsze, szybsze i tańsze ładowanie zelektryfikowanych pojazdów.
Partnerzy energetyczni Forda mają udostępnić również swoje usługi instalatorskie, by wspierać sieci dilerskie Forda w całej Europie.

Ford wprowadza również nową aplikację na smartfony i tablety, która pozwoli właścicielom i operatorom pojazdów hybrydowych typu plug-in łatwo zlokalizować ładowarki, dotrzeć do nich i płacić za ładowanie.

Ponadto, w połączeniu z pokładowym modemem FordPass Connect, mobilna aplikacja FordPass umożliwia kierowcom hybryd plug-in Forda zdalne monitorowanie stanu naładowania pojazdu.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Ford Puma EcoBoost Hybrid. Fot. Ford

Ford Puma EcoBoost Hybrid. Fot. Ford

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Ford zdjęcia

Ford dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ford opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Ford Cena

Części dla marki Ford

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

656 zł