Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37726 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Ford. Powstanie nowy samochód do e-sportu. Pomogą gracze

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Ford Ford zapowiedział, że w ciągu kilku miesięcy zaprojektuje, stworzy i wprowadzi do e-sportu nowy samochód. Z pomocą przychodzą gracze, jego przyszli kierowcy.

W ubiegłym roku Ford wprowadził swój pierwszy zespół e-sportowy Fordzilla - wykorzystujący wyścigowe doświadczenie marki w rywalizacjach na najwyższym poziomie wirtualnych zawodów.

Teraz Ford przystępuje do kolejnego działania skierowanego do świata gier komputerowych. Tym razem zaprasza graczy do pomocy w zaprojektowaniu wirtualnego samochodu wyścigowego, który powstanie we współpracy producenta ze społecznością graczy. Nowy pojazd, „Team Fordzilla - P1”, będzie cyfrową demonstracją stosowanej przez Forda w realnych konstrukcjach filozofii Human Centric Design.

W zespole osób zaangażowanych w projektowanie pojazdu, ukrywającym się pod kryptonimem „Team Fordzilla P1”, znajdą się kapitanowie pięciu e-sportowych zespołów „Fordzilla”: z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zespół projektowy Ford of Europe będzie również aktywnie zbierał informacje wśród przedstawicieli społeczności graczy.

Zobacz także: Testujemy Toyotę RAV4 w wersji hybrydowej

W fazie tworzenia założeń stylistycznych nastąpi współpracę między ekspertami Forda, którzy tworzą według własnych wyobrażeń jedne z najbardziej pożądanych i popularnych samochodów na świecie oraz ekspertami, którzy są mistrzami w ściganiu się wirtualnymi odpowiednikami tych modeli.

Projektanci przekażą szerszej społeczności graczy kluczowe decyzje dotyczące stylu, uzyskane za pośrednictwem serii ankiet publikowanych na Twitterze na profilu @TeamFordzilla. Każda ankieta określi kluczowe elementy projektu, wybierane przez graczy - od silnika po kształt kokpitu.

Filozofia projektowania skoncentrowana na człowieku (Human-Centric Design) jest wyrazem podejścia Forda do tworzenia wszystkich modeli i uwzględnienia perspektywy człowieka na każdym etapie procesu projektowania. Prace nad projektem już się rozpoczęły i można je śledzić na profilach @TeamFordzilla w Twitterze i Instagramie.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Ford zdjęcia

Ford dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ford opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Ford Cena

Części dla marki Ford

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

656 zł