Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36364 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Ford. Wzrost sprzedaży aut w Europie

Data publikacji: Autor: (ip)

Zwyżkowy trend w Europie firma Ford w głównej mierze zawdzięcza sprzedaży detalicznej oraz flotowej, które w rozliczeniu łącznym odpowiedzialne są za 77% wszystkich samochodów osobowych sprzedanych w lipcu oraz 72% w pierwszych siedmiu miesiącach roku. Obie wartości były wyższe od średniej rynkowej o odpowiednio 4 i 2 punkty procentowe / Fot. Ford W lipcu Ford zanotował kolejny wzrost sprzedaży na rynku europejskim, co w głównej mierze należy przypisać wysokiemu popytowi na nowe i odświeżone modele, takie jak nowy Ford Mondeo, czy użytkowy Ford Transit.

Zwyżkowy trend w Europie firma Ford w głównej mierze zawdzięcza sprzedaży detalicznej oraz flotowej, które w rozliczeniu łącznym odpowiedzialne są za 77% wszystkich samochodów osobowych sprzedanych w lipcu oraz 72% w pierwszych siedmiu miesiącach roku. Obie wartości były wyższe od średniej rynkowej o odpowiednio 4 i 2 punkty procentowe / Fot. Ford W ubiegłym miesiącu na 20 europejskich rynkach* Ford sprzedał łącznie 100 500 pojazdów, oraz 769 300 pojazdów w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku, co w porównaniu rok do roku oznacza wzrost odpowiednio o 5,3% oraz 9,7%.

Licząc od początku roku, całkowity udział firmy Ford w rynku wzrósł o 0,1%, do wartości 8,0%, a koncern utrzymał pozycję europejskiego wicelidera sprzedaży samochodów osobowych i użytkowych, zarówno w rozrachunku rocznym jak i miesięcznym.

Zwyżkowy trend w Europie firma Ford w głównej mierze zawdzięcza sprzedaży detalicznej oraz flotowej, które w rozliczeniu łącznym odpowiedzialne są za 77% wszystkich samochodów osobowych sprzedanych w lipcu oraz 72% w pierwszych siedmiu miesiącach roku. Obie wartości były wyższe od średniej rynkowej o odpowiednio 4 i 2 punkty procentowe.

Pozytywny trend sprzedaży należy przypisać działaniom obliczonym na poszerzenie oferty, a w szczególności premierom nowych lub odświeżonych modeli.Niemal 7 400 europejskich klientów zamówiło dotychczas nowego Forda Mustanga, który po raz pierwszy w swojej 50-letniej historii zadebiutował tego lata na rynku Starego Kontynent. Dzięki wysokiej liczbie zamówień, sprzedaż nowego Forda Mondeo wzrosła o 70% w rozliczeniu rok do roku, oraz o 60 % w rozrachunku obejmującym siedem pierwszych miesięcy tego roku.

Dzięki wysokiemu popytowi na nowego, większego Forda Transit (dostępne wersje to m.in. Transit, Transit Custom, Transit Connect oraz Transit Courier) firma Ford zanotował wzrost sprzedaży w segmencie samochodów użytkowych. Natomiast popyt na Forda Rangera w lipcu oraz od początku obecnego roku wzrastał do wartości nienotowanej od jego premiery w 1999 roku, wolumen sprzedaży został niemal potrojony. Jednocześnie w lipcu podwoiła się liczba zamówień złożonych na modele Transit Courier oraz Tourneo Courier.

Całkowita wartość sprzedaży pojazdów użytkowych marki Ford wzrosła o 4 punkty procentowe w lipcu oraz o 28% w rozliczeniu uwzględniającym pierwsze siedem miesięcy tego roku. Natomiast udział firmy w rynku pojazdów użytkowych wzrósł od początku roku o 1,7% do wartości 12,3%, co stanowi najlepszy wynik od niemal 20 lat. W rozliczeniu rok do roku wartość lipcowych zamówień złożonych z segmencie samochodów użytkowych zwiększyła się o 72%.

* Firma Ford of Europe sporządza raporty sprzedaży na podstawie danych z 20 europejskich rynków, na który posiada swoje oficjalne przedstawicielstwa. Mowa tu o: Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Węgrzech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Rumunii, Szwecji oraz Szwajcarii.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford zdjęcia

Ford dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ford Cena

Części dla marki Ford

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

656 zł