Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39049 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Ford zwiększa produkcję modelu Fiesta ST

Data publikacji: Autor: (mm)

Ford Fiesta ST / Fot. Ford Koncern otrzymał aż dwa razy więcej zamówień na Fiestę ST niż początkowo zakładano. Władze marki zadecydowały już o zwiększeniu produkcji tak popularnego modelu.

Ford Fiesta ST / Fot. Ford Fiesta ST zadebiutowała w marcu tego roku. Od tego czasu w Europie Ford zebrał 10 tysięcy zgłoszeń od chętnych na zakup tego modelu. Oczekiwania przerosły samego producenta, gdyż liczba ta okazała się dwukrotnie wyższa niż zakładano. W związku z tym koncern postanowił zwiększyć produkcję auta o 15%. Oznacza to, że dziennie będzie produkowanych 60 egzemplarzy.

Najwięcej chętnych na Fiestę ST jest w Wielkiej Brytanii - ponad 5.5-tysiąca. Nabywców nie brakuje także na rynku szwajcarskim i niemieckim. 56% nabywców wybrało auto w wyższej specyfikacji wyposażeniowej o nazwie ST2.

Podstawowa wersja Fiesty ST to wydatek 73 500 z

Podstawowa wersja Forda Fiesty ST kosztuje 73 500 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • gość (gość)

    Fajny napęd i prowadzenie, fatalna karoseria i wnętrze. Autko dla Barbie a nie dla faceta. Ale na szczęście za takie same pieniądze można kupić np. Volkswagena Polo GTI 1,4 TSI 180 KM, 6,9 s do setki, 7 biegowa skrzynia DSG.

  • terminator (gość)

    Pytanie tylko czy nie będzie gorsze wykonanie, przy takim nacisku ze strony dyrekcji, a co do Polo GTI fajne, dobre wyniki ale poczekałbym na Polo R WRC które ma się za niedługo pojawić

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford Fiesta zdjęcia

Ford Fiesta dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ford Fiesta opinie

Oceń swoje auto

Ford Fiesta Cena