Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Fordy Mustangi w Miedzianej Górze - zobacz zdjęcia

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Fordy Mustangi w Miedzianej Górze - zobacz zdjęcia Ryk widlastych silników i zapach spalonych opon - tak wyglądał trening członków Mustang Klub Polska, który odbył się 14 maja na torze „Kielce”. Zobacz zdjęcia.

Mustang Klub Polska zorganizował dla swoich członków – posiadaczy legendarnego już modelu Forda – imprezę na podkieleckim torze wyścigowym.

Na zjeździe, mającym na celu doskonalenie umiejętności kierowania autem, pojawiło się około trzydziestu członków klubu, którzy zjechali na Miedzianą Górę ze wszystkich części kraju.

Treningi na torze prowadzili instruktorzy Szkoły Jazdy Subaru. – Od 10 do 16 odbywać się będzie jazda praktyczna, a na koniec wszyscy przejedziemy próbę na czas, z wykorzystaniem fotokomórki – mówił przed wyjazdem na tor Rafał Wrochna, organizator spotkania.

Fordy Mustangi na torze "Kielce" - zobacz zdjęcia

Dla członków Mustang Klub Polska wykręcenie najlepszego wyniku było jednak najważniejsze. – Dla nas liczy się przede wszystkim dobra zabawa, a przejazdy z jak najlepszym czasem są po prostu nudne. Wolimy pojeździć w dłuższych poślizgach – tłumaczył Rafał Wrochna, który jest posiadaczem Forda Mustanga w wersji Shelby GT 500 z 2008 roku.

Pojazd ten posiada wybity pod maską numer 309, co oznacza, że jest to 309 egzemplarz z 1000 zmontowanych w 2008 roku – wyjaśniał właściciel. Na tabliczce przytwierdzonej do bloku 5.4-litrowego silnika widnieją podpisy dwóch osób, które ręcznie składały ten samochód.

Ford Mustang pana Rafała dysponuje mocą 760 KM oraz potężnym momentem obrotowym równym 980 Nm, co w połączeniu z brakiem takich systemów jak ESP, daje niesamowite możliwości wyżycia się na torze.

Fordy Mustangi w Miedzianej Górze - zobacz zdjęcia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fordy Mustangi w Miedzianej Górze - zobacz zdjęcia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości