Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Formuła 1 w Polsce

Data publikacji: Autor: (jk)

 Istnieje projekt inwestycyjny, którego jedną z integralnych części jest budowa toru wyścigowego Formuły 1 w Polsce.

Reaktywowanie idei sprzed 20 lat.
Przy okazji ostatnio rozegranej na niemieckim torze Hockenheim eliminacji Formuły 1 widziany był na paddocku polski mistrz kierownicy z lat 70., Andrzej Jaroszewicz, od dawna nie widziany na naszych imprezach rajdowych i wyścigowych. Dziennikarka miesięcznika OES zaskoczona jego obecnością w tym miejscu, zapytała go wprost:
- Co pan tutaj robi? Czyżby ciągnęło wilka do lasu, nawet po to, aby sobie tylko popatrzeć? A może zamierza pan znowu jeździć?
- Nie, ta trzecia możliwość nie wchodzi w grę, nie ten wiek i wymiary, choć muszę powiedzieć, że jak patrzę na wyścigi Formuły 1, to wzbierają się we mnie ogromne emocje! Jestem tu jednak z innych powodów, pośrednio związanych z tą dyscypliną. Otóż, istnieje ogromny projekt inwestycyjny, którego jedną z integralnych części jest budowa toru wyścigowego. Ma to na celu między innymi reaktywowanie idei sprzed ponad dwudziestu lat, zapoczątkowanej onegdaj na torze w Poznaniu przy współudziale Waltera Wolfa. Niestety, nie doszło wtedy do jej realizacji, udało się to natomiast Węgrom. Szkoda, bo ja uważam, że Polska ze względu na jej doskonałe i wartościowe tradycje w sportach motorowych zasłużyła sobie na organizację imprezy sportu samochodowego na najwyższym światowym poziomie.

Przypominam tym, którzy nie pamiętają: wydarzenie, o którym wspomniał Andrzej Jaroszewicz, to jazdy testowe bolidem Formuły 1 na torze w Poznaniu. Czyżby miało teraz nastąpić ucieleśnienie pomysłu sprzed lat? Miejmy nadzieję, że wkrótce zobaczymy pierwsze efekty jego realizacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości