Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Formuła 1 wraca do Bahrajnu

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Formuła 1 wraca do Bahrajnu Dziś władze Międzynarodowej Federacji Samochodowej zadecydowały, że w Bahrajnie odbędzie się jednak w tym roku wyścig. Kierowcy pojawią się na torze w Manamie 30 października.

Przypomnijmy, w marcu w Bahrajnie miał odbyć się pierwszy tegoroczny wyścig Formuły 1. Wcześniej zaś przedsezonowe testy. Niestety, ten arabski kraj ogarnęły zamieszki. Protesty ludności spowodowały interwencję służb porządkowych i wojska. Były ofiary. Jak relacjonowały zachodnie media, w zamieszkach udział brali też pracownicy obsługi toru. Pojawiły się doniesienia, że jednatrzecia z nich została zatrzymana.

Od czasu, gdy na ulicach były czołgi minęło już sporo i władze uporały się z prostestami. Zgodnie więc z zapowiedzią wystąpiły do FIA.

Szefom F1 zależało, by świat F1 zawitał do arabskiego kraju, a że sytuacja polityczna w krajach arabskich poprawiła się, możliwe jest rozegranie GP Bahrajnu, ale trzeba ją wcisnąć GP Abu Dhabi planowanego na 13 listopada i przed GP Brazylii, które zakończy sezon Formuły 27 listopada.

To dobra wiadomość dla kibiców i kierowców, każdy wyścig więcej zwiększa szanse na dogonienie liderującego Sebastiana Vettela, który na początku sezonu dominuje. Niemiec wygrał w pięciu z sześciu już rozegranych wyścigów. Rywale się załamują, że dogonienie go jest niemożliwe, ale na dłuższym dystansie? Może się komuś uda...

Formuła 1 wraca do Bahrajnu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Formuła 1 wraca do Bahrajnu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości