Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Formuła 1 zagraża życiu?

Data publikacji: Autor: (ko)

fot. Ferrari Pojawiają się coraz częściej głosy, że tempo jakie rozwijają kierowcy podczas wyścigów samochodowej Formuły 1 zagraża życiu zawodników.

fot. Ferrari Taką opinię wyraził między innymi David Coulthard. „Ledwo panujemy na wirażach nad bolidami” - powiedział. Tej opinii przeciwstawił się sześciokrotny mistrz świata i zdecydowany lider obecnej edycji F-1, Michael Schumacher. „Nasze auta są z każdym rokiem coraz szybsze. Nie sądzę, że nasz sport stał się przez to bardziej niebezpieczny. Nie mamy z tym w Ferrari problemu” - replikował. Zapytany czy pokusi się o wygranie wszystkich osiemnastu wyścigów Grand Prix, jakie obejmuje program tegorocznej edycji F-1, pokiwał przecząco głową. „To niemożliwe. Człowiek nie jest maszyną i w końcu zdarzy mu się jakiś błąd lub słabsza dyspozycja.


W związku z dziesiątą rocznicą tragicznej śmierci na torze Imola znakomitego przed laty kierowcy brazylijskiego Ayrtona Senny, angielski magazyn fachowy „Autosport” przeprowadził ankietę, pytając: „Kto jest lub był najlepszym kierowcą Formuły wszech czasów?” Wpłynęło 10 tys. odpowiedzi. Czytelnicy „Autosoprtu” uznali, że na miano najlepszego zasłużył Senna, a na drugim miejscu znalazł się w ankiecie Michael Schumacher.

 

Oto pierwsza szóstka:

1. Senna 34,37 proc głosów;

2. M. Schumacher 15,79;

3. Jim Clark zwany szkockim dżentelmenem 13,16;

4. Gilles Villleneuve 8,72;

5. Juan Manuel Fangio 7,56;

6. Alain Prost 5,10 proc.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości