Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Fotelik dla dziecka

Data publikacji: Autor: Piotr Robakowski

Podczas wypadku największe obrażenia odnoszą niewłaściwie przewożone i niezabezpieczone dzieci. Chcąc temu zapobiec firma DaimlerChrysler Polska stworzyła pilotażowy program poprawy tej sytuacji.

Od ponad trzech lat obowiązują w Polsce przepisy normujące sposób bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach. Sklepy, jak również dealerzy oferują szeroki asortyment fotelików dziecięcych gwarantujących bezpieczną podróż i zabezpieczenie podczas kolizji.Akcja Mercedesa- Niestety, nadal częstym obrazkiem jest opierające się o przednie fotele dziecko, które w chwili zderzenia uderza o przednią szybę. Wtedy dochodzi do rodzinnej tragedii - mówi Ewa Łabno-Falęcka z DaimlerChrysler. Z tego powodu Mercedes oferuje klientom szeroki asortyment fotelików dziecięcych dostosowanych do wieku i wagi dziecka. - W cyklu szkolenia sprzedawców pojawił się temat dzieci w samochodzie. Nasi pracownicy przybliżają temat bezpieczeństwa w samochodzie i pomagają przy doborze odpowiedniego siedziska - mówi Łabno-Falęcka. Akcja w salonach Mercedesa potrwa do końca czerwca. Potem stanie się standardową ofertą, skierowaną do klientów tej marki. W program poprawy bezpieczeństwa włączył się również program pierwszy polskiej telewizji.

Dziecko w samochodzie
Dziecko, które nie osiągnęło wagi 36 kg i wzrostu 150 cm powinno być zgodnie z przepisami przewożone w odpowiednim fotelu, gwarantującym bezpieczeństwo podczas wypadku. Pamiętajmy przy tym, że zakupiony sprzęt powinien posiadać certyfikat bezpieczeństwa. W zależności od jakości wykonania foteliki dziecięce kosztują od 400 złotych do nawet ponad tysiąca złotych. Fotelik możemy montować zarówno na przednim fotelu, jaki i tylnej kanapie. Pamiętać musimy jednak o kilku ważnych elementach. Z przodu fotel montujemy tylko tyłem do kierunku jazdy i wyłącznie w samochodach które nie posiadają poduszki powietrznej dla pasażera lub mają odpowiedni wyłącznik. Z tyłu siedzisko dla naszej pociechy możemy zamontować zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Najlepiej, by sprzęt posiadał uniwersalną złączkę ISOFIX i oddzielne pasy szelkowe równomiernie rozkładające nacisk na ciało podczas zderzenia.

» Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • Daniel Kucner (gość)

    Dzień dobry. Mój syn waży okolo 18 kg i ma 100 wzrostu. Kupiłem dla niego fotelik "Concord Lift Evo" i chciałem go wozić na przednim siedzeniu a tu czytam ze nie wolno - tego fotelika nie można tylem do kierunku jazdy ;-) Zadzwonilem wiec do wydziału ruchu drogowego we Wrocławiu i pan policjant powiedział że wolno, oczywiście przodem do kierunku jazdy i z włączoną poduszką - jedynie co jest ważne to aby to był fotelik a nie np siedzisko.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości