Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Fotobloker kontra fotoradar

Data publikacji: Autor: Maciej Pobocha

Fot. Janusz Kubik Okazuje się, że ramię sprawiedliwości nie jest takie długie. Pod hasłem „Chcesz uniknąć mandatu – kup Fotoblokera!” reklamowany jest środek pozwalający na oszukanie fotoradaru.

Fotobloker to substancja w spreyu, która naniesiona na tablicę rejestracyjną pojazdu odbija światło z lampy błyskowej fotoradaru. Uniemożliwia to odczytanie numerów rejestracyjnych auta i wszczęcie postępowania mandatowego. Substancja jest niewidoczna gołym okiem.Fot. Janusz Kubik

 

Fotoblokera można nabyć w jednej z sieci telezakupów oraz na internetowych giełdach. Cena produktu wynosi od 150 do 250 zł. Używanie specyfiku jest jednak niezgodne z prawem.
- Tablice rejestracyjne pojazdu muszą być czytelne, a przepisy nie różnicują, czy dla funkcjonariusza czy też dla urządzeń stosowanych przez policję - stwierdza Alicja Hytrek, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. Dodaje, że do wczoraj policja nie zanotowała przypadku niemożności zidentyfikowania tablic rejestracyjnych samochodu ze względu na ewentualne stosowanie fotoblokera.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • tedik (gość)

    te fotoblokery to zwykły pic... nikt nie mów, że w czasie dobrej pogody fotoradary nie yżywają flesza... po druge mają dwa obiektywy - z 2 kątów - na jednym zawsze widać - maksymalne naciąganie frajerów.. aż dziwie sie ze nic nie mówią - chociaż gdybym kupił to też bym siedział cicho ze jesyem taki buc i sie dałem nabrac...

  • Gall (gość)

    HEHE, to niech Policja to na allegro sprzedaje :D Bedzie siano na modernizacje komisariatow...

  • janowa

    Fotoblokery sprzedawane w tv nic nie dają. Są specjalne które rozpraszają podczerwień, ale z bliska widać że tablica malowana. Lepiej pomalować fotoradary. Skuteczne jest CB,jammery spowalniacze i wykrywacze radarów, trochę janosik.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości