Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Fotoradar. Będą nowe urządzenia do kontroli prędkości. Takich nie było w Polsce

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24/x-news

Fot. Archiwum Przy polskich drogach stanie ponad 100 nowych fotoradarów. Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że urządzenia staną w niebezpiecznych miejscach, w których dochodzi do tragicznych wypadków.

Zakup nowych urządzeń związany jest z projektem "Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym", który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

GITD informuje, że pierwsze fotoradary powinny pojawić się w III kwartale 2020 roku. Dokładna lokalizacja nie jest jednak jeszcze znana.

Zobacz także; Najdłuższy tunel w Polsce. Wydrążono pierwszą nitkę

Planowany jest zakup 39 nowych urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości, 26 nowych stacjonarnych urządzeń rejestrujących, 30 nowych urządzeń służących do monitorowania wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle oraz 11 przenośnych urządzeń rejestrujących.

Na drogach pojawią się nowe fotoradary, których do tej pory nie było w Polsce.  Będą to rejestratory przejazdu na czerwonym świetle na przejazdach kolejowych. One będą montowane na najbardziej niebezpiecznych przejazdach kolejowych, gdzie dochodziło do tragicznych wypadków. GITD planuje kupić pięć takich urządzeń.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • M (gość)

  Witam. Zwracam się do Państwa o pomoc zbieram na zabieg przepukliny kręgosłupa męczą mnie straszne bóle i rwa kulszowa leki typu tramal nie pomagają odmówiono mnie świadczenia rehabilitacyjnego nie mogę chodzić proszę o jakieś dobrowolne wpłaty osoby dobroduszne na mój numer konta 39102033780000160203308087 z góry serdecznie dziękuję. LICZY SIĘ KAŻDA KWOTA...

 • pisowskie bzdury (gość)

  Fotoradar nie służy do nadzoru ruchu do tego są kamery. To tak jakby powiedzieć, że ściek to woda pitna.

 • M (gość)

  Witam. To ja znowu. Sorry ale tak na prawdę zbierałem na dziewczynę. Ktoś przesłał stówę. Dzięki już więcej mi nie potrzeba, proszę się wstrzymać od dalszych przelewów.

 • Chad (gość)

  Jeszcze więcej?! i potem, że wszyscy jeżdżą z yanosikiem.. W ogóle mnie to nie dziwi...

 • rew (gość)

  30parę radarów? To kropla w morzu potrzeb. 30 to powinno przypadać na każde województwo.

 • M (gość)

  do M z godziny 18:06 nie ładnie ,że się za mnie podajesz i piszesz o jakieś dziewczynie zbieram na leki m.in. skudexe tramal z ketonalem na bóle lędzwiowe i na zabieg bym mógł znowu pracować ,a Ty sobie żartujesz życzę Ci żeby Ciebie nigdy choroba nie spotkała...

 • żelek (gość)

  kontrolować drogę można z yanosikem

 • arni_23 (gość)

  A ja bym sugerował na wszystkich skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną zainstalować fotoradary i kasować 500 za każdy przejazd na czerwonym. A co do kontrolowania prędkości, to zrobić najlepiej czarne skrzynki w autach, zapis prędkości względem pozycji GPS. I sprawa rozwiązana. Jak jest wypadek i po sprawdzeniu skrzynki wychodzi, że sprawca przekroczył prędkość to zwrot kosztów do ubezpieczyciela. Od razy wszyscy byśmy ściągnęli nogi z gazu. Sami siebie byśmy kontrolowali.

 • expert (gość)

  "Będą nowe urządzenia do kontroli prędkości. Takich nie było w Polsce" A kto wie dlaczego do tej pory nie było???? A kto za to ponosi odpowiedzialność że do tej pory ich nie ma???? A przy tym to co ma zostać z takim aplauzem, to akurat na potrzeby jednego województwa. A pozostałe? A ile mamy przejazdów kolejowych że ma wystarczyć 5 urządzeń na cała Polskę??? (to już sobie ktoś jaja robi....)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości