Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Fotoradar gminy Ustka wrócił na drogi

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Fotoradar gminy Ustka wrócił na drogi Fotoradar znów pojawił się przy drogach gminy Ustka. Tym razem kontroluje prędkość przejeżdżających samochodów w weekendy.

Strażnicy Gminy Ustka ustawiali od czerwca fotoradar przy drodze w Zimowiskach, Bałamątku, a w lipcu także w Duninowie. Okazało się jednak, że w tegoroczne wakacje urządzenie nie miało wiele pracy.

W półtora miesiąca zrobiło tylko 300 zdjęć pojazdom przekraczającym dozwoloną prędkość. Tyle samo  w ubiegłym roku fotoradar zrobił tylko w kilka dni.

Strażnicy stwierdzili także, że w tym roku nie zanotowano piratów drogowych, którzy na terenie zabudowanym jeździli setką i szybciej. W tegoroczne wakacje notowano najwyżej prędkość 80 km/h. Dlatego władze gminy Ustka stwierdziły, że w sierpniu nie ma sensu stawiać fotoradaru. Urządzenie nie pracowało do końca wakacji.

Tym większe zaskoczenie kierowców było, gdy we wrześniu fotoradar znów zaczął się pojawiać w Zimowiskach i Bałamątku. Tym razem tylko w weekendy.

 Przecież to nie ma sensu – denerwuje się Marian, kierowca ze Słupska. – Latem fotoradar ma sens, bo wówczas nad morze jedzie wielu ludzi, którzy przekraczają dozwoloną prędkość i wtedy trzeba ich utemperować fotoradarem. Ale w weekendy po sezonie to nic innego, jak zarabianie pieniędzy.

Władze gminy tłumaczą, że fotoradar trzeba było znów ustawić, bo kierowcy zbyt szybko jeździli. – Umowę na korzystanie z fotoradaru mamy do końca roku – zaznacza Anna Sobczuk-Jodłowska, wójt gminy Ustka.

– W sierpniu było spokojnie na drogach, więc zrezygnowaliśmy z niego. We wrześniu szaleństwo znów się zaczęło. Jeżeli kierowcy zaczną jeździć wolniej, to znów go usuniemy.

(map)
 

Fotoradar gminy Ustka wrócił na drogi
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fotoradar gminy Ustka wrócił na drogi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości