Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Fotoradar jako domek dla ptaków?

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Peter Holmes, licencja CC 2.0 W Wielkiej Brytanii funkcjonuje ponad 5 tysięcy czynnych fotoradarów. Jednak dla niektórych mieszkańców Zjednoczonego Królestwa to wciąż za mało. Niektórzy z nich, podobnie jak pewien emeryt z Williton, walczą z kierowcami przekraczającymi prędkość na własną rękę.
Fot. Peter Holmes, licencja CC 2.0 Pomysł Iana Magee zasługuje na uwagę ze względu na pomysłowość. 63-letni Brytyjczyk skonstruował w pobliżu drogi domek dla ptaków, który wyglądem łudząco przypomina fotoradar. Całość została pokryta żółtą farbą, podobnie jak wszystkie tego typu urządzenia w Wielkiej Brytanii. Ptaki wchodzą do środka przez otwór znajdujący się w miejscu obiektywu.

CZYTAJ TAKŻE

Fotoradary czekają na oznakowanie


Sprawdź gdzie w Wielkopolsce staną nowe fotoradary [MAPA]


Po kilku dniach okazało się, że kierowcy zdejmują nogę z gazu i przestrzegają ograniczenia prędkości do 30 mil na godzinę. Co na to policja? Atrapa znajduje się na prywatnym terenie i funkcjonariusze nie mogą nakazać jej demontażu. Jednak władze Zachodniego Somerset twierdzą, że to urządzenie wprowadza niepotrzebne zamieszanie na drodze.

Źródło: wp.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości