Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Fotoradar już widoczny dla kierowców. Krzaki zostały wycięte

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Fotoradar już widoczny dla kierowców. Krzaki zostały wycięte Zarządca drogi w Krągach wyciął chaszcze, w których strażnicy chowali fotoradar. Urządzenie jest widoczne i pstryka mniej zdjęć.

Pod koniec września nasi Czytelnicy poinformowali nas, że borneńska Straż Miejska ponownie zaczęła ustawiać na drogach w gminie fotoradar. Między innymi we wsi Krągi przy powiatowej drodze wiodącej do Bornego Sulinowa. To długi, prosty odcinek, ale w terenie zabudowanym.

Strażnicy radar ustawiali w chaszczach na poboczu w ten sposób, że dla kierowców był on widoczny niemal w ostatniej chwili. Formalnie wszystko jest w porządku: miejsce jest uzgodnione z policją i zarządcą drogi, a kontroli prędkości informują znaki. Mimo to kierowcy skarżyli się, że urządza się na nich "polowania”.

Ryszard Ihnatów, komendant SM w Bornem Sulinowie, wyjaśniał nam, że urządzenie pomiarowe ma prawo stać na poboczu, a nawet poza nim. Także w zaroślach. Komendant dodawał, że nie jest winą strażników, że gospodarz na pobliskim polu posiał kukurydzę, która tak urosła.

Pomińmy szczegół, że radar nie stał w kukurydzy, ale na poboczu w zielsku. Nie spodobało się to najwyraźniej także w Powiatowym Zarządzie Dróg w Szczecinku, który po naszym artykule zlecił wyciąć zielska na kilkudziesięciometrowym odcinku wokół miejsca ustawienia fotoradaru. Teraz urządzenie jest widoczne z daleka.

– To nie była nasza inicjatywa, zarządca zrobił to sam – mówi Ryszard Ihnatów, który nie ukrywa, że po "zabiegach agrotechnicznych” w Krągach fotoradar "pstryka” mniej piratów drogowych. Ale – jak zapewnia komendant – ponoć teraz, ci którzy przekraczają przepisy jeżdżą jeszcze szybciej.

– Tak, to my wycięliśmy zielsko na poboczu w Krągach poszerzając w miejscu ustawiania radaru pas, na jakim to zwykle robimy – mówi Włodzimierz Fil, szef szczecineckiego PZD. I dodaje, że zdecydowano się na to, bo "wiele się mówi o walce z chowaniem fotoradarów po śmietnikach i w krzakach”. 
Rajmund Wełnic

Fotoradar już widoczny dla kierowców. Krzaki zostały wycięte
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fotoradar już widoczny dla kierowców. Krzaki zostały wycięte

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości