Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Fotoradary. Będą zmiany dla kierowców?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Kierowcy, którzy otrzymają mandat z fotoradaru muszą liczyć się ze zmianami w postępowaniu. Wniosek o zmianie w procedurze karnej właśnie trafił do Sejmu.

Projekt zmian został przygotowany przez posłów z sejmowej Komisji ds. Petycji. Zgodnie z propozycją właściciel auta, które zostało przyłapane przez fotoradar, nie będzie musiał wskazywać, kto kierował pojazdem.

Obecnie właściciel auta zobligowany jest prawem do wskazania osoby prowadzącej pojazd. Musi to uczynić nawet jeśli to on sam nim kierował lub auto prowadzili członkowie jego rodziny.

Redakcja poleca:

Kto i czym monitoruje polskie drogi?
Audi A4 kontra BMW 3

Auto po powodzi. Jak rozpoznać?

Proponowane zmiany to efekt petycji złożonej przez Fundację Instytutu Thomasa Jeffersona na początku tego roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Gość (gość)

  W takim razie, po co te wszystkie fotoradary. Każdy z przyłapanych kierowców odpowie, że to nie on kierował tym pojazdem i niech wszyscy go cmokną (a gdzie to już każdy z na wie). Nasi wielce szanowni politycy jak już coś wymyślą, to tylko wypada usiąść i zapłakać rzewnym łzami. Dlaczego Panie Boże pokarałeś nas takimi "politykami". Już chyba nawet w Niebie wszyscy się śmieją z tych "naszych elyt")

 • B-25 (gość)

  Rolą policji jest udowodnić łamanie prawa a samooskarżanie jest zabronione prawem. Chyba że uważamy że Hitler miał rację z denuncjacją Żydów ....

 • Arek - Koszalin (gość)

  "Obecnie właściciel auta zobligowany jest prawem do wskazania osoby prowadzącej pojazd. Musi to uczynić nawet jeśli to on sam nim kierował lub auto prowadzili członkowie jego rodziny." Proponuję autorowi najpierw dokładnie sprawdzić przepisy prawa, a nie powielać bzdury i kłamstwa w szczególności straży miejskich (pisownia specjalnie małą literą). Drogi "redaktorze", min. dlatego większość, kupionych za grube pieniądze, fotoradarów w Polsce stoi zaklejona, ponieważ "organy ścigania" żądając podania osoby, która kierowała pojazdem dopuszczały się łamania podstawowych praw takich, jak możliwość uchylenia się od odpowiedzi, jeśli moglibyśmy narazić siebie lub osoby najbliższe na konsekwencje prawne. Proszę w przyszłości przyłożyć się do napisania, choćby takiej krótkiej notatki, jak ta, w przeciwnym razie rozsiewa się fałszywe informacje, co może normalnych ludzi wprowadzić w błąd.

 • Łysy (gość)

  No i w końcu coś normalnego moze wprowadza

 • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości