Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Fotoradary. Będzie nowe oznaczenie

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Janusz Wójtowicz Urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości otrzymają nowe oznakowanie. Co zakłada projekt nowego rozporządzenia?

Fot. Ministerstwo Infrastruktury Generalny Inspektorat Transportu Drogowego nadzoruje 30 zestawów do odcinkowego pomiaru prędkości. Są one oznakowane za pomocą znaku D-51 „Kontrola prędkości fotoradar” oraz tabliczki informującej o rodzaju urządzenia. Wielu kierowców mylnie zakłada, że ma do czynienia z klasycznym fotoradarem.

Zobacz także: Autostrada A4. Będzie podwyżka dla kierowców

Sytuację ma zmienić projekt rozporządzenia ministra infrastruktury, który wprowadzi nowe znaki drogowe. Mowa w nim o znakach D-51a oraz D-51b. Będą one odpowiednio oznaczać początek oraz koniec strefy objętej pomiarem średniej prędkości. Zawierają one informacje jaka prędkość obowiązuje w kontrowanej strefie.

Przepisy o nowych znakach mają wejść w życie po upływie 14 dni od ich ogłoszenia. Zarządcy dróg będą mieli 24 miesiące na to, by wymienić oznakowanie. 

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Zygi (gość)

    Nowe oznaczenia, bo nowe fotoradary się pojawią... Jeszcze więcej użytkowników Yanosika się zrobi to jeszcze trafniej i częściej będziemy się ostrzegać. Ciekawe czy o to im chodziło...

  • maro (gość)

    Już dawno takie znaki powinny być wprowadzone, ilekroć są już wprowadzone odcinkowe pomiary prędkości!!!

  • Lissa (gość)

    Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Witamy na ==>> www.Sexcoss.com

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości