Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Fotoradary. Nie wszyscy kierowcy poniosą karę za przekroczenie prędkości

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Łukasz Kasprzak Obecnie przy drogach ustawionych jest 400 stacjonarnych fotoradarów. Okazuje się, że przekroczenie prędkości nie zawsze wiąże się z karą.

W 2016 roku fotoradary od strażników miejskich przejęło Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Teraz nie wyrabia się z wystawianiem mandatów. Problem to braki kadrowe. Ponad połowa kierowców łamiących prawo unika kary.

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które zajmuje się obsługą fotoradarów, w zeszłym roku poinformowało o planach rozbudowy sieci stacjonarnych urządzeń do pomiaru prędkości. Zakupionych miało zostać 600 fotoradarów - część z nich planowano ustawić w nowych lokalizacjach, a część miała zastąpić już działające fotoradary. Z zapowiedzi wynikało. że w ciągu dwóch lat na rozbudowę systemu przeznaczonych zostanie 160 mln złotych.

Zobacz także: Na tych trasach można najczęściej spotkać patrole policji

Okazuje się jednak, że rozbudowa systemu fotoradarów nie została uwzględniona w planie realizacyjnym Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2018-2019. Wszystko wskazuje więc, że w ciągu najbliższych dwóch lat nie będzie zakupu nowych fotoradarów.

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • edek (gość)

    no wiadomo,że nie wszyscy. Zawsze uprzedzam fotoradar Yanosikiem i po sprawie. wiem gdzie bedzie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości