Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Fotoradary staną w gminie Ustka. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Fotoradary staną w gminie Ustka. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu Komunikacja Zimowiska i Bałamątek – w tych miejscowościach gminy Ustka kierowcy będą musieli mieć się na baczności. Od środy, 22 czerwca, przenośny fotoradar będzie pstrykał zdjęcia jeżdżących zbyt szybko.

Fotoradar pojawił się w gminie Ustka po raz pierwszy w ubiegłoroczne wakacje. Tylko w ciągu dwóch letnich wakacji urządzenie zrobiło 2,5 tysiąca zdjęć kierowcom przekraczającym prędkość.

Skuteczność fotoradaru spowodowała, że w tym roku władze gminy postanowiły wystawić go jeszcze raz.

– W tym roku będziemy ustawiali fotoradar w tych samych miejscach, co w ubiegłym roku, czyli przy drogach w Zimowiskach i Bałamątku – mówi Robert Krzos, komendant Straży Gminnej w Ustce. – W Bałamątku stawiamy go w niebezpiecznym miejscu, w którym doszło dwa lata temu do tragicznego wypadku. Zginęła w nim czteroosobowa rodzina. Często się zdarza, że kierowcy jeżdżą tu zbyt szybko. Natomiast w Zimowiskach fotoradaru domagają się mieszkańcy wsi, którzy narzekają, że samochody jadące do Ustki przekraczają dozwoloną prędkość.

Strażnicy gminny zaznaczają, że ich zamiarem nie jest łapanie kierowców przekraczających prędkość i wlepianie im mandatów. Dlatego fotoradar będzie miał ustawioną dużą tolerancję, aż 20 kilometrów więcej niż dozwolona prędkość w danym miejscu. Nowe przepisy spowodowały też, że miejscowości, w których będzie pojawiał się fotoradar, muszą być oznakowane specjalnymi tablicami informacyjnymi.

Pod znakami zamontowano także tabliczki wyjaśniające, że kontrola radarowa jest okresowa. Oznaczenia takie pojawiły się przy wjazdach do Zimowisk i Bałamątka.

Usteccy strażnicy gminni zaznaczają, że fotoradar będzie pojawiał się przez całe wakacje. Najprawdopodobniej od sierpnia przybędzie jeszcze jedno miejsce, w którym będzie można spotkać to urządzenie.

– Dostaliśmy sygnały od mieszkańców Duninowa, że tam również kierowcy często przekraczają prędkość – zaznacza Krzos. – Chcemy ustawić tam fotoradar, ale najpierw musimy zdobyć zezwolenie władz województwa, czyli właściciela drogi.

Mimo wielu ujawnionych przypadków przekroczenia prędkości w ubiegłym roku gmina Ustka nie zamierza kupić fotoradaru na stałe. Stosowania fotoradaru w ogóle nie przewidują władze miasta Ustka.

Tu stanie fotoradar
W środę, 22 czerwca, urządzenie pojawi się  w Zimowiskach, w godz. 9-17. W piątek, 24 czerwca fotoradar spotkamy w Bałamątku, od godz. 9 do 17. We wtorek, 28 czerwca, fotoradar stać będzie przy drodze w Zimowiskach, od godz. 10 do 18. W czwartek, 30 czerwca, fotoradar będzie pracował w Zimowiskach, w godz. 12-20.

Marcin Prusak
Fot. Czytelnik Głosu Pomorza

Fotoradary staną w gminie Ustka. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fotoradary staną w gminie Ustka. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości