Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Fotoradary: Strażnicy miejscy w Koszalinie was namierzą

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Fotoradary: Strażnicy miejscy w Koszalinie was namierzą Od poniedziałku koszalińscy strażnicy miejscy wychodzą na drogę z fotoradarem. – Będziemy kontrolować kierowców i robić zdjęcia tym, którzy przekroczą dozwoloną prędkość – zapowiada Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej.

Dzisiaj funkcjonariusze Straży Miejskiej pojawią się przy ul. Władysława IV (na wysokości zjazdu na osiedle KTBS, przy ogrodach działkowych) oraz przy ul. Jana Pawła II (w rejonie skrzyżowania z ul. Śniadeckich, przy przejściu dla pieszych). – Wybraliśmy miejsca najbardziej niebezpieczne dla pieszych – wyjaśnia komendant. – Tylko dlatego planujemy tam kontrole. Natomiast uprzedzamy oficjalnie o kontroli, bo chcemy działać prewencyjnie.

 

Zobacz: Fotoradary w Polsce - nowe przepisy i 300 kolejnych urządzeń. Sprawdź gdzie

 

Chodzi nam o to, by kierowcy zachowywali ostrożność i zwalniali, zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Jak już ostatnio wyjaśnialiśmy, Straż Miejska ma już stosowne zezwolenia na to, by znowu kontrolować kierowców. Zwiększył się też zakres uprawnień strażników. – Możemy też zatrzymywać kierowców do kontroli – mówi komendant Simiński.

 

Przypomnijmy, Straż Miejska w Koszalinie ustaliła z wydziałem ruchu drogowego w koszalińskiej komendzie policji pięć miejsc w mieście, w których będzie mierzyć prędkość aut przy pomocy przenośnego fotoradaru. To miejsca, w których jest niebezpiecznie, przy przejściach dla pieszych, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

 

Konkretnie chodzi o:

1) miejsce przy ul. Władysława IV na wysokości Netto (przy przejściu dla pieszych),

2) wyjazd na Jamno na wysokości osiedla KTBS, koło ogródków działkowych,

3) Jana Pawła II – przy przejściu na Staszica,

4) św. Wojciecha – Morelowa, przy przejściu prowadzącym do szkoły,

5) Połczyńska, przy przejściu prowadzącym do szkoły.

 

Strażnicy czekali w ostatnich dniach na znak drogowy. Teraz już znak mają i będą widoczni od dzisiaj z fotoradarem na ulicach. – Znaki będziemy ustawiać 100 – 200 metrów od miejsca pomiaru – mówi komendant.

 

Bo dodajmy, że taki jest teraz wymóg: mianowicie miejsce kontroli (tam gdzie stoi czynny maszt albo strażnik z przenośnym fotoradarem) musi być odpowiednio oznakowany. – Chyba że prędkość będzie mierzył policjant przy pomocy ręcznego miernika, to wtedy takiego znaku może nie być – dodaje Piotr Simiński.

 

Natomiast to, że w danym miejscu stoi znak informujący o kontroli, wcale nie oznacza, że trafimy tam akurat na strażnika z fotoradarem. Rozporządzenie nie nakazuje bowiem demontażu znaków po tym, gdy została zakończona akcja pomiaru.

 

Strażnicy zapowiadają, że kolejne kontrole prędkości przewidują na ulicach miasta także jutro i w środę. – O tych miejscach będziemy na bieżąco informować. Nie będziemy robić z tego tajemnicy. A jeżeli będziemy prowadzić kontrole, to będziemy się pojawiać w tych miejscach, które uzgodniliśmy z policją (a więc wymienione wyżej – dop.red.)

 

Marzena Sutryk

 

Źródło: gk24.pl

Fotoradary: Strażnicy miejscy w Koszalinie was namierzą
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fotoradary: Strażnicy miejscy w Koszalinie was namierzą

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości