Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Fotoradary: Uwaga kierowcy! Kontrole na "szóstce”

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Fotoradary: Uwaga kierowcy! Kontrole na "szóstce” Gmina Malechowo Straż gminna rozpoczyna pomiary prędkości.

– W ciągu najbliższych kilku dni Straż Gminna z Malechowa rozpocznie kontrole prędkości, między innymi na krajowej "szóstce” w Malechowie i Pękaninie – powiedział nam Radosław Nowakowski, sekretarz gminy Malechowo.

Urządzenie warte ponad 60 tysięcy złotych (przenośny fotoradar ustawiany na trójnogu) zostało już przetestowane przez strażników. Otrzymali oni też sprzęt komputerowy i oprogramowanie niezbędne do obróbki zdjęć.

Gmina zgłosiła na policję trzy miejsca, w których będą dokonywane pomiary: Malechowo i Pękanino przy drodze krajowej nr 6 i Ostrowiec przy drodze wojewódzkiej nr 205. – W tej chwili czekamy na ostateczne ustalenia z policją, bo musimy poinformować o wszystkich planowanych kontrolach – mówi Radosław Nowakowski.

W miejscach wyznaczonych przez gminę stoją już znaki drogowe informujące o kontrolach prędkości. – I już to wystarczyło, by kierowcy zaczęli zwalniać – podkreśla sekretarz, który twierdzi, że fotoradar kupiono przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie. – Zapewniam, że wyłapywanie piratów drogowych nie stanie się jedynym zajęciem naszych strażników, aczkolwiek liczymy na to, że koszty poniesione przez gminę na zakup sprzętu szybko się zwrócą – dodał.
(nag)

Fotoradary: Uwaga kierowcy! Kontrole na "szóstce”
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fotoradary: Uwaga kierowcy! Kontrole na "szóstce”

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości