Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37855 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Francja: przez godzinę pędził 200 km/h z powodu awarii auta

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Shutterstock Kilka dni temu francuski kierowca Franck Lecerf, postanowił pojechać swoim autem na zakupy. W trakcie jazdy, jego pojazd samoczynnie przyspieszył do prędkości ok. 200 km/h i nie chciał się zatrzymać.

Fot. ShutterstockPan Lecerf jest osobą niepełnosprawną, lecz jego pojazd został fabrycznie dostosowany do potrzeb mężczyzny, dzięki czemu może on samodzielnie kierować swoim Renault Laguna. Podczas podróży skorzystał z autostrady, na której ustawił prędkość pojazdu na 100 km/h.

Chcąc zahamować, zamiast zwolnić, auto zaczęło przyspieszać. Działo się tak za każdym razem, gdy wciskał hamulec. W końcu samochód osiągnął prędkość maksymalną, ok. 200 km/h. Zdesperowany Lecerf zadzwonił po policję, która natychmiast wysłała radiowozy eskortujące pędzące Renault.

Francuz skontaktował się nawet z serwisem tej marki, jednak wszelkie próby usunięcia usterki zakończyły się niepowodzeniem. Ostatecznie podjęto decyzję o przeczekaniu, aż w aucie Lecerfa skończy się paliwo. Policjanci asekurowali samochód Francuza, ostrzegając wcześniej operatorów autostrad, by otworzyli punkty poboru opłat.

Paliwo skończyło się dopiero po godzinie, a auto bezpiecznie zakończyło swoją podróż na poboczu autostrady. Renault odmawia komentarza w tej sprawie do czasu wyjaśnienia okoliczności awarii.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • jett (gość)

    Nie mógł po prostu wyjąć kluczyka?

  • ondraszek

    Kluczyka pewnie nie ma tylko przycisk, a ten nie pozwalał przy jeździe zrobić takie coś. A co by było jakby nacisnęło się pedał sprzęgła? Czy to był automat? To już gorzej.

  • FX (gość)

    U nas zanim rozwinąłby te 200km/h 100 fotoradarów zrobiłoby mu zdjęcia a każdą bramkę musiałby taranować - skoro nawet pogotowie czy straż nie może przez nie przejechać bez zatrzymywania się.... U nich zakończyło się to happy-end`em, u nas zabraliby mu prawo jazdy za 2 tys pkt karnych, obciążyli akcją pilotowania przez radiowozy a na końcu Autostrada zażądałaby pokrycia strat za staranowanie bramek na każdym z punktów poboru opłat przez które przyjeżdżał. Swoją drogą - nie wyobrażam sobie "trafienia w nie" pędząc 200km/h :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Renault Laguna zdjęcia

Renault Laguna dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Renault Laguna Cena

Części dla marki Renault

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

661 zł