Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Francuscy wyczynowcy

Data publikacji: Autor: mielczarek leszek, Dziennik Zachodni

 Na trasach rajdowych mistrzostw świata zobaczyć można dwa francuskie pojazdy typu WRC: Citroena Xsarę i Peugeota 307.

Na trasach rajdowych mistrzostw świata zobaczyć można dwa francuskie pojazdy typu WRC – Citroena Xsarę i Peugeota 307.


Ten ostatni zastąpił w zmaganiach niezwykle utytułowany model 206 WRC. Co ciekawe, nowy samochód jest pierwszym tego typu pojazdem, zbudowanym na bazie auta o nadwoziu coupe-cabriolet. Oczywiście, podobieństwa między wersją cywilną 307 CC a rajdową ograniczają się niemal wyłącznie do cech stylistycznych. Przygotowanie wozu zdolnego konkurować z najszybszymi i najbardziej wytrzymałymi maszynami świata zajęło zespołowi fachowców peugeota prawie 400 dni wytężonej pracy.


307 WRC ma większy rozstaw osi i jest dłuższy od swojego rajdowego poprzednika – 206 WRC, oba auta mają natomiast identyczną szerokość i wagę (1.230 kg).
Za kierownicą rajdowych „lwów” zasiadają w tym sezonie: dwukrotny mistrz świata Marcus Gronholm oraz belgijski kierowca Freddy Loix.


Mierzą się między innymi z piekielnie szybkim, zaledwie 29-letnim Francuzem – Sebastianem Loebem i doświadczonym Hiszpanem – Carlosem Sainzem. Obaj prowadzą Citroeny Xsara WRC.


Ambicje zespołu są niemałe, wszakże citroen broni zdobytego w ubiegłym sezonie tytułu mistrzowskiego w kategorii producentów samochodów. W 2003 roku kierowcy Xsary WRC aż 13 razy stawali na podium – w tym cztery razy na najwyższym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości