Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Francusko-japoński maluch

Data publikacji: Autor: (pro)

Czy w Polsce powstanie kolejna fabryka samochodów?

W 2005 roku może ruszyć w Polsce fabryka samochodów małolitrażowych koncernu PSA i Toyoty. Roczne możliwości produkcyjne wyniosą 300 tys. pojazdów. Ministerstwo Gospodarki poinformowało o spotkaniu z przedstawicielami koncernów PSA i Toyoty, które chcą rozpocząć budowę nowoczesnej fabryki samochodów małolitrazowych na terenie naszego kraju.

Sposób na sprzedaż
Toyota od dwóch lat notuje mimo nowoczesnej oferty spadek sprzedaży i straty, które w 2000 roku wyniosły 185 mln USD. Przed rokiem firma ta sprzedała w Europie 540 tys. pojazdów. Peugeot i Citroen (PSA) nadal notują wzrost sprzedaży osiagając w okresie pierwszych pięciu miesięcy tego roku 13.8 procent. Mimo to PSA inwestuje w przyszłość chcąc rozpocząć produkcję małolitrażowego pojazdu, który stworzą wspólnie z inżynierami Toyoty. Inwestorzy na lokalizację wybrali Francję lub Polskę. W 2005 roku chcieliby rozpocząć produkcję aut w wysokości 300 tys. rocznie.

Mały i oszczędny
Małolitrazowy samochód ma mieć oszczędny, benzynowy silnik o pojemności 1.0 litra i nowoczesny diesel 1.4 litra. Samochody te będą przeznaczone dla klientów po raz pierwszy decydujących się na zakup samochodu. Toyota zajmie się przygotowaniem procesu produkcji, a PSA Peugeot Citroen odpowiedzialny będzie za dostarczenie części i podzespołów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości