Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Frycz rozpoczyna sezon

Data publikacji: Autor: Maciej Rzońca

Fot. Maciej Rzońca Blisko 100 załóg znalazło się na liście zgłoszeń 40 Mogul Sumava Rallye, rundy Międzynarodowych Mistrzostw Czech oraz Mistrzostw Europy.

 

Będzie to rajd w rzeczywiście międzynarodowej obsadzie. Na liście, obok Czechów i Słowaków są też załogi z Węgier, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch a nawet Szwajcarii. Polskę będą reprezentowały dwie załogi – Fiatem Stilo 1.8 16V (przejętym od Andrea Mancina) z numerem 34 wystartują Sebastian Frycz z Maciejem Wodniakiem, natomiast Piotr Maciejewski z Piotrem Fot. Maciej Rzoñca Kowalskim pojadą Mitsubishi Carismą GT z numerem 25.

 

Zawodnicy w piątek i sobotę będą mieli do pokonania prawie 700 km trasy, w tym 20 odcinków specjalnych o łącznej długości 216 km. Ostatnie komunikaty organizatora potwierdzają, że będzie to rajd w zimowej scenerii. Drogi pokryte są 5-centymetrową warstwą zlodzonego śniegu, a białego puchu ciągle przybywa.

 

Rajd Szumawa będzie pierwszym startem Sebastiana w sezonie 2005.

- Traktuję te zawody wyłącznie jako trening i rozgrzewkę przed Mistrzostwami Polski. Bardzo lubię jeździć po śniegu, a ponadto będę miał możliwość ścigania się w międzynarodowym towarzystwie. Będzie to miła odmiana po stałym zestawie nazwisk na listach startowych w polskich rajdach. Nie nastawiam się na wynik, ten będzie ważny w Polsce – powiedział przed wyjazdem Sebastian.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości