Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Frycz w Punto

Data publikacji: Autor: (mr)

 Fabryczny zespół rajdowy Fiata będzie uczestniczył w przyszłym sezonie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Fiat Auto Poland ogłosił oficjalnie, że fabryczny zespół rajdowy będzie uczestniczył w przyszłym sezonie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski rywalizując tak jak teraz w klasie Super 1600.

 

Nie zmieni się model samochodu na polskich oesach ponownie zobaczymy Fiata Punto Super 1600, ale będzie to najnowsza specyfikacja tej rajdówki, czyli 2005. Nie zmieni się także kierowca. Zespół reprezentował będzie Sebastian Frycz. Ponowny wybór Frycza na kierowcę Fiata poprzedzony został przez testy zorganizowane przez włoski Procar, firmę odpowiedzialną za przygotowanie samochodu do rajdów. W testach ponadto wzięli udział Michał Kościuszko oraz Grzegorz Grzyb i jak podkreślił Bogusław Cieślar z Fiat Auto Poland wszyscy kierowcy osiągnęli bardzo dobre wyniki. Ostateczny wybór padł jednak na kierowcę ze Szczyrku.

 

- Bardzo cieszę się z tej, bardzo dla mnie korzystnej, decyzji dyrekcji Fiat Auto Poland. Właściwie po raz pierwszy w swej karierze jestem tak wcześnie spokojny o kolejny sezon. Zaczął się dopiero listopad, a ja już mam zapewniony samochód, profesjonalny zespół i budżet na starty... To jest sytuacja, której zawsze życzą sobie wszyscy kierowcy rajdowi - powiedział Sebastian Frycz.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości