Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

FSO dla Ukraińców

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. M.Pobocha

W najbliższym czasie mogą zostać sfinalizowane rozmowy w sprawie sprzedaży ukraińskiej firmie AvtoZAZ 20 proc. udziałów w warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych. Pakiet akcji należących obecnie do skarbu państwa pozwoli inwestorowi na przejęcie ok. 80 proc. głosów w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy FSO.Fot. M.Pobocha

 

Przedłużające się negocjacje nie były korzystne dla zadłużonego FSO. W zeszłym tygodniu z powodu braku funduszy zakłady wstrzymały produkcję aut. Wcześniej AwtoZAZ udzielił FSO pożyczki w wysokości 20 mln dolarów. Odkupił również od sześciu polskich banków ich wierzytelności wobec fabryki.

- W tej chwili prawnicy Ministerstwa Finansów i firmy AvtoZAZ prowadzą intensywne rozmowy na temat warunków sprzedaży akcji FSO – powiedziała nam Agnieszka Dłuska z biura prasowego Ministerstwa Finansów.

 

Od dwóch lat większość wytwarzanych w warszawskich zakładach Lanosów i Matizów eksportowana jest na Ukrainę, a ich głównym odbiorcą jest właśnie AwtoZAZ.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Rysiek (gość)

    Dlaczego wszyscy się uparli w Warszwie że FSO musi produkować samochody. Chyba honor wziął górę. Nie bierzmy się za coś na czym sie nie znamy. Może w FSO produkować np. same silniki, czy podespoły dla innych firm. Przecież nie musimy produkować koniecznie całych samochodów. A tymczasem czas płynie a długi rosną. Najwięcej kosztuje NICNIEROBIENIE zresztą nie tylko w przypadku FSO. To samo PKP i inne spółki skarbu Państwa.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości