Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

FSO. Zamiast produkcji będą mieszkania

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

Ci, którzy mieli jeszcze jakąś nadzieję na wznowienie jakiejkolwiek produkcji motoryzacyjnej na terenie byłej fabryki FSO na Żeraniu będą zawiedzeni. Tereny po fabryce wykupił właśnie deweloper.
Fot. Archiwum Ci, którzy mieli jeszcze jakąś nadzieję na wznowienie jakiejkolwiek produkcji motoryzacyjnej na terenie byłej fabryki FSO na Żeraniu będą zawiedzeni. Tereny po fabryce wykupił właśnie deweloper.

Firma deweloperka Okam poinformowała, że wykupiła właśnie tereny po byłej fabryce FSO o powierzchni 62 hektarów.

- Kupując teren niegdyś służący do produkcji samochodów, dokonaliśmy jednego z największych tego typu nabyć na rynku w ramach tylko jednej transakcji. Niewątpliwie skala inwestycji będzie ogromna i samo przygotowanie jej rozłoży się na kilka lat a wieloetapowa realizacja na kilkanaście najbliższych. To kolejne wyzwanie, z jakim zmierzymy się w OKAM. W najbliższej perspektywie planujemy podjąć działania polegające na uatrakcyjnieniu tego miejsca dla obecnych i przyszłych najemców oraz zapewnieniu im możliwości kontynuacji ich działalności. Bardzo ważne dla nas jest pozostawienie charakteru tego niezwykłego miejsca tak ważnego w historii polskiej motoryzacji, dlatego inwestycja będzie prowadzona przez nas z poszanowaniem przeszłości oraz poprzedzona zostanie konsultacjami z zainteresowanymi stronami - mówi Arie Koren, CEO OKAM.

Tereny po byłych zakładach FSO znajdują się w świetnym pod względem infrastruktury komunikacyjnej miejscu w Warszawie. Już teraz mają bezpośredni dostęp do trasy S8, są skomunikowane transportem zbiorowym (pętla tramwajowa, linie autobusowe, stacja kolejowa), obok zakładów wiedzie trzypasmowa ulica.

Zobacz także: Wypadek czy kolizja. Jak się zachować na drodze?

Od wielu lat było wiadomo, że jakakolwiek produkcja motoryzacyjna nie zostanie wznowiona na terenie byłych zakładów FSO. Zdawano też sobie sprawę, że ze względu na położenie w tej części miasta i bardzo dobre połączenia komunikacyjne teren ten jest atrakcyjny pod zabudowę mieszkaniową lub handlową.

Zobacz także: Nissan Qashqai w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości