Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Adam "Rubik" Zalewski wygrywa cykl Drift Masters GP 2017

ip
W minioną sobotę na legendarnym torze Hockenheimring w Niemczech, doszło do ostatecznych rozstrzygnięć w najlepszej driftingowej lidze w Europie Drift Masters Grand Prix. Zwycięzcą DMGP w sezonie 2017 został 17-letni koszalinianin Adam "Rubik" Zalewski. To najmłodszy triumfator ligi w jej dotychczasowej historii.

Kwalifikacje do ostatnich zawodów odbyły się w piątek. Ich zwycięzcą okazał się Johannes Hountondji z Red Bull Team. "Rubik", który borykał się z problemami z autem, tego dnia wykręcił 79 punktów, co uplasowało go na 9 pozycji. W TOP 32 jego rywalem został Calin Ciortan z Grav Drift Team.

W minioną sobotę na legendarnym torze Hockenheimring w Niemczech, doszło do ostatecznych rozstrzygnięć w najlepszej driftingowej lidze w Europie Drift

W tym sezonie Zalewski prezentował najwyższą i najrówniejszą formę z całej stawki, startującej w DMGP i bez zaskoczenia, po raz kolejny awansował do TOP 16, gdzie zmierzył się z Krzysztofem Romanowskim z Drift Warriors.

Popularny "Roman" również pozytywnie zaskakiwał w DMGP 2017, i pod nieobecność Pawła Borkowskiego miał szansę na podium w klasyfikacji generalnej. Po zaciętym pojedynku pokonał Adama i przeszedł dalej, finalnie dochodząc do drugiego miejsca w sobotnich zawodach. Romanowski uległ w finale świetnie dysponowanemu Nigielowi Colferowi z Irlandii. Trzecie miejsce zajął Kajetan Rutyna z Net-Kam Drifting Team.

_- To świetne uczucie, nie do opisania. Ogromny sukces, który zawdzięczam całemu zespołowi Zestino, rodzinie i oczywiście sponsorom. Przed sezonem w ciemno brałbym podium na koniec sezonu, ale jak widać, udało się stanąć na jego najwyższym stopniu. Szkoda, że nie wygrałem na Hockenheimring, ale w końcowym rozrachunku i tak jestem bardzo szczęśliwy - _mówił po zawodach Adam "Rubik" Zalewski.

W klasyfikacji generalnej Adam Zalewski zgromadził 449 punktów, Grzegorz Hypki z Drift Warriors 380, natomiast trzeci Krzysztof Romanowski 374 oczka.

źródło: x-news