Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Gang samochodowy. Wypożyczali luksusowe auta na sfałszowane dokumenty

Data publikacji: Autor: CBŚP/x-news

Fot. CBŚP/x-news Policjanci CBŚP współpracujący z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu zatrzymali 10 osób z gangu samochodowego. Wypożyczali oni luksusowe samochody na sfałszowane dokumenty, auta demontowali na części, które następnie sprzedawali.

Z ustaleń śledczych wynika, że sposób działania grupy był przemyślany i celowy. Prawdopodobnie to szef grupy zlecał poszczególnym członkom znalezienie pojazdu w wypożyczalniach samochodowych. Następnie kolejne osoby odbierały auto na podstawie podrobionych dokumentów, specjalnie do tego celu przygotowanych. Wszystko wyglądało naturalnie i nie wzbudzało u pracowników wypożyczalni żadnych podejrzeń. Kolejni członkowie grupy w czasie wypożyczania pojazdu zabezpieczali jego miejsce, aby zminimalizować zagrożenie i  uniemożliwić zdemaskowanie działania grupy przez Policję.

Redakcja poleca:

Kodeks drogowy. Pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu
Wideorejestratory nielegalne? Policja się tłumaczy
Używane auta dla rodziny za 10 000 zł

Zgodnie z umową wypożyczony samochód bez większych problemów mógł poruszać się po całym kraju, przede wszystkim do umówionego miejsca, gdzie samochód był demontowany na części. Straty oszacowano na 2,5 miliona złotych.

Śledczy ustalili i zabezpieczyli w kraju i zagranicą mienie na poczet obowiązku naprawienia szkody oraz grożącej grzywny o łącznej szacunkowej wartości około 120 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy, podjęte zostały m.in. czynności w kierunku  zatrzymania pozostałych podejrzanych, w tym osób przebywających za granicą kraju.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Mirek, USA (gość)

    >'Śledczy ustalili i zabezpieczyli w kraju i C mienie na poczet obowiązku naprawienia szkody oraz grożącej grzywny o łącznej szacunkowej wartości około 120 tys. zł.' Czyli jedno male mieszkanie i jeden samochod? ' I zagranicą? A jak tego dokonali? Listownie?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości