Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

„Garbojama 2016". Zlot miłośników Garusów

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news W Budzyniu koło Krakowa odbył się XVI Europejski Zlot Miłośników Volkswagena Garbusa „Garbojama 2016". W imprezie organizowanej przez klub „Garbate Stokrotki" tradycyjnie wzięli udział właściciele kultowych aut z całego kontynentu.

Ile właścicieli, tyle pomysłów na przerobienie Garbusa. Jeden z uczestników tegorocznej „Garbojamy" ze swojego auta zrobił prawie sportowe buggy, a samochód przypomina... biedronkę. - Prawdziwy Garbus to jest podłoga, silnik zawieszenie - wyjaśnia Tomasz Kochan.

Redakcja poleca:

Kto i czym monitoruje polskie drogi?
Audi A4 kontra BMW 3

Auto po powodzi. Jak rozpoznać?

Czy łatwo modyfikować taki samochód jak Garbus? - Auto jest dość łatwo przerobić, a jego największą zaletą jest to, że karoseria da się odłączyć od podwozia - komentuje Marcin Pelc, inny z uczestników zlotu. W ten sposób mogą powstać np. kabriolety i pickupy.

Przypomnijmy, że auto powstawało w latach 1938-2003. Z ponad 21 mln wyprodukowanymi egzemplarzami w konfiguracji chłodzony powietrzem silnik umieszczony za osią tylną z napędem tylnym, Garbus był najdłużej i najliczniej produkowanym modelem samochodu w historii motoryzacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości