Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Gaz podrożeje?

Data publikacji: Autor: MAG - Gazeta Poznańska

Fot. Kamili Jóźwiak

Wkrótce Urząd Regulacji Energii podejmie decyzję w sprawie nowych cen gazu, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2005 roku. Wcześniej każda ze spółek zajmujących się dystrybucją tego paliwa przesłała swoje propozycje nowych taryf do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

 

– Czekamy na decyzję Urzędu Regulacji Energii – mówi Leszek Łuczak, pełnomocnik ds. public relation Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa. – Jak najszybsze podanie nowych stawek Fot. Kamili Jó¼wiak szczególnie ważne jest dla przemysłu, mniej dla indywidualnych odbiorców.

 

Ci ostatni jednak nie bez obaw oczekują na decyzję URE. Pojawiły się bowiem zapowiedzi, że ceny gazu wzrosną od stycznia nawet o 15 proc.

 

– To spekulacje – wyjaśnia Leszek Łuczak. – Dopóki URE nie ogłosi nowych taryf, nie można przewidzieć wysokości ewentualnej podwyżki.

 

Jednak cena gazu, który importujemy z Rosji, Ukrainy czy Niemiec uzależniona jest także od ceny ropy naftowej, a ta w ostatnim roku znacznie wzrosła. Pocieszające jest jednak to, że około 30 procent zużywanego w Polsce gazu pochodzi ze złóż krajowych.

 

Podniesienie cen gazu oznaczać będzie dla kierowców aut zasilanych LPG większe wydatki na paliwo.

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości