Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Gdańska e-mapa

Data publikacji: Autor: (vir) - Dziennik Bałtycki

Fot. Grzegorz Mehring

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przygotowuje się do kolejnego etapu swojego nowatorskiego przedsięwzięcia. Chodzi o komputerową mapę zasobów technicznych i majątkowych gdańskich ulic. Prace nad tym projektem trwają już od dłuższego czasu, a mapa ta jest co jakiś czas aktualizowana.

 Fot. Grzegorz Mehring

Choć nie mogą oglądać jej wszyscy mieszkańcy Gdańska, którzy mają dostęp do komputera i Internetu, pośrednio także oni korzystają z tej elektronicznej ewidencji. Jak to możliwe?

Okazuje się, że do Zarządu Dróg i Zieleni zgłaszają się bardzo często policja, prokuratura i inne organy ścigania. Dzięki mapie można odtworzyć stan ulicy z wybranego miesiąca i uzyskać informacje, na przykład o istniejącym wtedy oznakowaniu.

- Jesteśmy, jeśli nie pierwszym miastem w Polsce, to przynajmniej jednym z pierwszych, które zaangażowało się w taki projekt. Dzięki tej mapie wiemy dokładnie ile jest drzew w pasie drogowym, ile znaków i sygnalizacji świetlnych. Możemy także sprawdzić jakie reklamy i na czyje zlecenie zostały ustawione, a na dodatek czy stoją one legalnie - wyjaśnia Mieczysław Kotłowski, wicedyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości