Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

GDDKiA zmienia oznakowanie niektórych dróg krajowych. Będzie łatwiej o pomyłkę.

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

Za sprawą oddawania kolejnych odcinków autostrad i dróg ekspresowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadza zmiany w oznakowaniu dotychczasowych dróg krajowych. Najważniejsze z nich dotyczą przebiegu drogi krajowej nr 1 i 91 oraz pozbawienia kategorii drogi krajowej odcinka dawnej DK98.

Fot. GDDKiA Za sprawą oddawania kolejnych odcinków autostrad i dróg ekspresowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadza zmiany w oznakowaniu dotychczasowych dróg krajowych. Najważniejsze z nich dotyczą przebiegu drogi krajowej nr 1 i 91 oraz pozbawienia kategorii drogi krajowej odcinka dawnej DK98.

Wraz z oddaniem na początku sierpnia do użytku nowego odcinka autostrady A1 od Częstochowy do Pyrzowic zmieni się oznaczenie dawnej jedynki od Częstochowy do Podwarpia. Nadano jej nr 91, a trasa ta będzie pełnić funkcję drogi alternatywnej dla autostrady A1. 

Dla drogi krajowej nr 5, z uwagi na oddanie do użytkowania drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań – Wronczyn, wprowadzono zmianę w zapisie drogi, dodając w zapisie przebiegu węzeł Poznań Zachód. Uregulowano przebieg drogi krajowej nr 7 na terenie Krakowa, podobnie jak z drogą krajową nr 19 w Rzeszowie i drogą 61 w Suwałkach.

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

Pozbawiono kategorii drogi krajowej odcinek DK82 w Lublinie i teraz jej punktem początkowym jest węzeł Lublin Tatary. Z wykazu usunięto również odcinek dawnej DK98 we Wrocławiu, który pozbawiono kategorii drogi krajowej.
Zmiany dotyczą również dróg krajowych nr 47, 53 oraz 55, a wynikają z oddania do użytkowania nowych odcinków tych dróg.

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy model Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości