Wszystko
o samochodach

Przepisy / Warto wiedzieć

Gdzie kupić winiety?

Data publikacji: Autor: Materiał informacyjny

Fot. materiały partnera zewnętrznego Winieta, inaczej nalepka, jest koniecznym zakupem, który potwierdza uiszczenie opłaty rejestracyjnej, drogowej bądź innej, która jest odgórnie wymagana w danym państwie, także w Polsce. Najczęściej jednak z winietami możemy się spotkać, opuszczając granice naszego kraju i kierując się do naszych zagranicznych sąsiadów. Dotyczy to między innymi wakacyjnych turystów, którzy decydują się na długą objazdową wycieczkę.

Przed taką planowaną podróżą, zwłaszcza w wakacje, należy dowiedzieć się, czy tam, gdzie jedziemy, winieta nie jest czasem potrzebna. Jej koszt jest bardzo różnorodny i zależy od wielu czynników. Jej brak natomiast jest najdroższą inwestycją – a raczej poważną stratą finansową, gdyż mandaty liczone są zazwyczaj w euro i płacone natychmiast podczas kontroli policji. Dlatego bezwzględnie należy zaopatrzyć się w winiety, kiedy zamierzamy podróżować po chociażby Unii Europejskiej swoim samochodem.

Gdzie kupić winiety?

Przed podróżą winiety możemy zakupić między innymi w okręgowych biurach PZM. Wiąże się to jednak z pewnymi problemami, gdyż takie biura otwarte są do godziny 15-stej. Większość pracujących dopiero o tej godzinie opuszcza biuro i nie jest w stanie zakupić nalepki. Dodatkowo do tej ceny trzeba doliczyć usługę sprzedaży, czyli marżę oraz podatek VAT.

Gdzie więc najwygodniej zaopatrzyć się w winietę? Odpowiedź jest prosta! Bezpośrednio przed wjazdem na terytorium danego kraju. Takie winiety dostępne są w przygranicznych sklepach oraz stacjach benzynowych. Podczas podroży warto mieć przy sobie odpowiednią ilość gotówki, w innej walucie, w zależności od państwa, przez które przejeżdżamy. Najczęściej winiety obejmują okres 10 dni, a przecież na wycieczki samochodowe, zwłaszcza tak długie, wybieramy się przynajmniej dwa tygodnie. Warto wziąć pod uwagę, że na same nalepki, tak przecież konieczne, możemy wydać sporo powyżej 500 złotych, a w ekstremalnych przypadkach dużo więcej. Przed wyjazdem sprawdźmy dokładnie, na jaki koszt musimy się przygotować.

Szybka pożyczka sposobem na winiety

Szybka pożyczka może być dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o dodatkowe źródło gotówki, które umożliwi nam zakup wszystkich winiet i jednoczesne zaoszczędzenie nieco gotówki na pamiątki czy atrakcje na miejscu. Koszty, w zależności od państwa i długości przejazdu, mogą być naprawdę różne, dlatego warto mieć przy sobie dodatkową gotówkę. Zanim jednak zdecydujemy się na takie wsparcie finansowe, zastanówmy się, czy w późniejszych miesiącach z łatwością spłacimy raty i nie będziemy mieć z tego powodu żadnych problemów, czytaj więcej na proficredit.pl/szybka-pozyczka. Szybka pożyczka może się okazać dla nas dużą pomocą, ale pamiętajmy, że terminowe spłacanie należności jest bardzo ważne.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bartas (gość)

    Dobrze wiedzieć bo wybieram sie xlv do Chorwacji na początku września i po drodze będe przejażdżał przez kilka krajów a lepiej sie na mandat nie władować zwłaszcza że może być w euro i płatny od razu

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości